1.A - Mgr. Janková Zuzana

Rozvrh hodin

 12345
  8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 
PoČj 1TvMČjČj 2
Út ČjMČsČj-
StM 1 TvČjČjM 2
ČtMČjVvČp -
 PáČjMČjHv -


Konzultační hodiny: PO 13 - 14 hodin (vždy po předešlé domluvě)
Kontakt: jankova@mrackova.cz

Aktuálně:

Prázdniny!


Podívejte se na video o Hejného metodě zde: https://www.youtube.com/watch?v=JY39-OtkUGQ&list=PLp4B6wiWdr3mn1ZLCMDpFnhC4FC8oqIrF

Doporučuji k přečtení:
"Přijímačky ukázaly, že "Hejného děti" se srovnání bát nemusí": www.h-mat.cz/media/2017/jednotne-prijimaci-zkousky
"Myslíte si, že nemají vaše děti na matiku buňky? Omyl! S Hejného metodou ji zvládnou všichni":
www.flowee.cz/esprit/vzdelavani/1385-hejneho-matematika-opravdu-to-funguje

Učivo pro nemocné:

Hurá, prázdniny!

Hurá, prázdniny!Zvládli jsme první třídu!
Máme za sebou poslední den školy, kdy jsme všichni dostali svá vysvědčení. A všechna byla krásná. Proto jsou pro nás prázdniny opravdu zasloužené a hezky si je užijeme. Na viděnou ve 2.A!

Loučení s deváťáky

Loučení s deváťákyPředposlední školní den jsme se slavnostně rozloučili s našimi kamarády z 9. tříd. Popřáli jsme jim hodně štěstí a na památku jsme jim darovali kamínky, které jsme sami pomalovali.
Bude se nám po deváťácích stýskat, ale moc jim přejeme, ať se jim na nových školách daří!

Barevný týden

Barevný týdenČervený čtvrtek

Barevný týden

Barevný týdenŽlutá středa

Barevný týden

Barevný týdenModré úterý

Barevný týden

Barevný týdenBílé pondělí

Hledá se majitel/ka...

Hledá se majitel/ka...Hledá se majitel/ka těchto přezůvek a kraťasů na tělocvik. Děti drží za jeden provaz a tvrdí, že to NIČÍ není! :-)
Pokud by se přece jen našel někdo, komu věci chybí, vyzvedne si je do 30.6. Jinak o ně přijde.

Slavnost Slabikáře

Slavnost SlabikářeV úterý 20. června jsme se sešli ve třídě se svými rodiči, prarodiči, sourozenci i ostatními hosty na Slavnosti Slabikáře. Děti si pro své blízké připravily pásmo písniček a básniček a poté všem předvedly, jak krásně se v 1. třídě naučily číst. Stali se z nich čtenáři, a tak za odměnu dostaly diplom velkého čtenáře a knížku starých českých pověstí. Na závěr jim rodiče připravili úžasné pohoštění, a tak jsme si oslavu užili opravdu všichni. Moc děkujeme!
(Po rozkliknutí fotky více foto ve fotogalerii.)

Vycházka do lesa s piknikem

Vycházka do lesa s piknikemVydali jsme se na procházku lesoparkem Kamýk a udělali si malý piknik v trávě. Děkujeme Vojtíkově mamince za výborné perníčky!
(Více foto ve fotogalerii.)

Školní výlet

Školní výletV pátek 16. června jsme se vydali na výlet do muzea voskových figurín Grévin Praha. Nejprve jsme dojeli na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli Staroměstskou radnici s orlojem.  Zastihli jsme tam dokonce i svatbu.
Potom jsme došli do Celetné ulice, kde se nachází muzeum Grévin. Tam nám náš průvodce ukázal voskové figuríny všemožných českých i zahraničních, současných i historických osobností a vyprávěl nám o nich. Ale mohli jsme si také prohlédnout pohádkové a filmové postavičky, jako jsou Krteček, Hurvínek, Spejbl, Švejk nebo Vinnetou. Moc rádi jsme se s nimi i vyfotili.
Velmi nás zaujala interaktivní výstava Pata a Mata, kde jsme si kreslili, vytvářeli animace nebo se jen tak dívali na pohádky. Nakonec jsme si mohli koupit něco malého na památku a dostali jsme nafukovací balónky. Snad ani nechtějte vědět, kolik nám jich cestou do školy prasklo... Přesto se nám výlet moc líbil a už se těšíme na další do 2. třídy!
(Po rozkliknutí fotky najdete spoustu fotografií z výletu.)

Slavnost Slabikáře

Slavnost SlabikářeSrdečně zveme maminky, tatínky, babičky, dědečky i své sourozence
na SLAVNOST SLABIKÁŘE, která se bude konat v úterý 20.6.2017 od 16 hodin ve třídě 1.A
Těšíme se na Vás!

Na procházce

Na procházceHezké červnové počasí nás láká opustit školní třídu a jít ven. Tentokrát jsme si během procházky zahráli hru "klíště" a nasbírali si různé přírodniny na společnou koláž.

V pískové tělocvičně

V pískové tělocvičněTělocvik v pískové tělocvičně nás baví!
(Více foto po rozkliknutí fotky ve fotogalerii.)

Vztahy ve třídě

Vztahy ve tříděPracujeme na tom, aby v naší třídě byla prima parta dětí, kterým je spolu fajn, mají se rádi a pomáhají si.
Tentokrát jsme objevovali své kladné stránky a dobré vlastnosti. Děti si je navzájem psaly jeden druhému, čímž nejen potěšily své spolužáky, ale také se dozvěděly, jak je mají ostatní spolužáci rádi, čeho si na nich váží a čím jsou pro ně jedineční. A aby to děti jen tak nezapomněly, uložily si tyto milé vzkazy do svých portfolií.

Vystoupení - škola 35 let

Vystoupení - škola 35 letPři oslavách 35. výročí naší školy děti vystoupily s písničkou "Mráčkovská" a s tanečkem "Čokoláda". Moc se jim to povedlo a zaslouží si velkou pochvalu!
(Po rozkliknutí fotky se objeví další foto ve fotogalerii.)

Sportovní dopoledne

Sportovní dopoledneVe čtvrtek 18. května slavila naše škola 35. narozeniny a my slavili s ní. Dopoledne jsme si užili sportování, hraní různých her a plnění úkolů na VOSE. Byli jsme rozděleni do skupin společně se staršími kamarády, kteří nám se vším pomáhali. Moc se nám to líbilo!

Maminky mají svátek

Maminky mají svátekPřejeme našim maminkám všechno nejlepší k jejich svátku (14. května)! 
Jako dárek každý své mamince nakreslil její portrét a vyrobil přáníčko s milým vzkazem. Maminky, máme vás moc rádi!
(Více foto najdete po rozkliknutí fotky.)

Hledáme různá řešení

Hledáme různá řešeníUž víme, že některé problémy, úlohy nebo příklady mají více než jedno správné řešení.
Opět jsme se o tom přesvědčili při řešení součtových trojúhelníků s podmínkou. I když se nejprve zdálo, že trojúhelník nevyřešíme (..."Tohle teda vůbec nejde!"), nakonec jsme našli dokonce osm správných řešení! Dospěli jsme k nim díky zkoušení různých možností, společné diskuzi a vzájemné pomoci. A díky těmto dovednostem jsme a můžeme být úspěšní - nejen v matematice.

Výchovný koncert

Výchovný koncertPovídali jsme si o tom, co je pop, reggae, blues a hip hop, poslechli si některé písničky z těchto hudebních žánrů a sami jsme si také zazpívali (a trochu i zatančili). Měli jsme k tomu hudební doprovod dvou skvělých muzikantů, kteří nám hráli na elektrické kytary. Celý program byl zkrátka super!

Slavíme 35. narozeniny - 18. května

Slavíme 35. narozeniny - 18. květnaCo nás čeká?
15.00 - 17.30
 VOSA - Zveme žáky, rodiče, zaměstnance i všechny přátele školy:

   vystoupení Mráčku a Sluníčka
   písnička J. Novotného
   vystoupení vítězů soutěže Talenti a bývalých žáků
   taneční skupina 9.tř.
   hudební skupina R. Rezka
   vypouštění balónků
   Pro děti bude připravené malé občerstvení. 

16.30-18.00 prohlídka školy
   Můžete si prohlédnout kroniky, fotky i časovou osu s významnými událostmi naší školy.
   Ve společenské místnosti se budou promítat filmy natočené na naší škole.

18.00-19.00 Program pro současné a bývalé zaměstnance a pozvané hosty ve společenské místnosti

Veselé Velikonoce!

Veselé Velikonoce!Přejeme všem veselé Velikonoce, bohatou pomlázku a hezké volné dny!
Nové fotky ve fotoalbu "Matematika"!
Kliknutím na foto se album otevře.

Jsme kamarádi

Jsme kamarádiSe školní psycholožkou Pavlínou Martenkovou jsme prožili hodinu plnou her na podporu soudržnosti a kamarádství ve třídě. Dozvěděli jsme se o sobě mnoho nového a učili se spolupracovat a vzájemně si naslouchat.

Divadlo v DDM Monet

Divadlo v DDM MonetVe čtvrtek 30. března jsme se vypravili do DDM Monet na pohádkové divadelní představení o přátelství mezi slonem, veverkou a mravencem. Divadlo hrály děti z divadelního souboru a byly moc šikovné! Pohádka se nám líbila a už se těšíme na další divadlo.

Procvičování matematiky

Pokud byste chtěli s dětmi doma procvičovat matematiku, různé úlohy podle Hejného metody najdete na: http://www.matika.in/cs/

Doučování zdarma

Doučování zdarma

Ukázková hodina matematiky

Ukázková hodina matematikyV úterý 21. března (13-13.45 hodin) nás čeká ukázková hodina matematiky Hejného metodou pro rodiče budoucích prvňáčků. Budeme se věnovat prostředí krokování, autobusu a krychlových staveb.

Divadlo dětí z 4. a 5. tříd

Divadlo dětí z 4. a 5. třídNaši starší kamarádi ze 4. a 5. tříd nám předvedli divadelní představení pohádek, které si připravili pro děti z mateřských školek. Zpěvem je hezky doplnily děti ze 3. tříd.
Pohádky o princi Honzovi, nezbedných loupežnících, o Popelce a o 12 měsíčkách se nám moc líbily a čtvrťákům a páťákům za ně děkujeme.

Rodičovská kavárna s Hejného matematikou

Rodičovská kavárna s Hejného matematikouV úterý 21. února se odpoledne sešli ve třídě místo dětí rodiče a zkusili si učit se matematiku tak, jak se ji učí jejich děti. Tentokrát bylo setkání zaměřené na krokování, hady a skládání dřívek.
Rodiče se dozvěděli, na jaké zkušenosti dětí úlohy navazují, co se prostřednictvím těchto prostředí děti učí a mohli si některé úkoly vyzkoušet "na vlastní kůži". Všem to šlo moc dobře a někteří byli překvapení, že je takové učení vlastně baví. :)
V plánu je již setkání další, které by se mělo uskutečnit na jaře.
(Po rozkliknutí fotky se objeví album ve fotogalerii.)

Článek o rodičovských kavárnách a otevřených hodinách pro rodiče najdete například zde:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pribyva-rodicu-kteri-se-seznamuji-s-hejneho-matematikou/1454591

Záchrana zvířat II

Záchrana zvířat IIOpět jsme si povídali o tom, co je úkolem pracovníků záchranné stanice. Viděli jsme, jak zachraňují netopýra, kachnu s mláďaty, sojku nebo rorýse. Měli jsme také možnost naživo si prohlédnout některá zvířátka - ježečka, kterého jsme viděli už na podzim (ten ale vyrostl!), malou sovičku nebo želvu. Z povídání jsme si tak opět odnesli spoustu nových informací a zážitků.

Veselé zoubky

Veselé zoubkyV pondělí 13. února jsme si povídali o tom, jak to udělat, abychom měli krásné a zdravé zoubky. Dozvěděli jsme se, jak jsou důležité preventivní návštěvy zubního lékaře, co je pro naše zuby škodlivé a jak se o ně máme starat. Viděli jsme příběh o Hurvínkovi a jeho bolavém zoubku, u kterého jsme se moc pobavili.
Potom jsme si ukázali, jak si máme zoubky správně čistit. Také jsme si to sami vyzkoušeli na modelu ústní dutiny. A šlo nám to moc dobře!
Za odměnu jsme dostali dárečky, které se nám v péči o zuby budou hodit - přesýpací hodiny, které odměřují čas vhodný pro čištění, zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru a pár dalších maličkostí.
(Po rozkliknutí fotky se objeví album ve fotogalerii.)

Naše první vysvědčení

Naše první vysvědčení31. ledna jsme dostali svá první vysvědčení! Celé pololetí jsme se ve škole snažili, byli jsme šikovní a učení nám šlo, a tak jsme se všichni mohli těšit ze samých jedniček. Měli jsme velikou radost!
(Poděkování si zaslouží naši rodiče, kteří se s námi učí a denně se s námi připravují do školy.)

Autobus

AutobusV matematice začínáme hrát hru Autobus. Toto matematické prostředí bude pokračovat až do 3. ročníku a bude kultivovat matematické myšlení dětí. Bude rozvíjet zejména schopnosti:
- matematizovat reálnou situaci
- pamětně počítat
- pracovat s daty
- sestavovat tabulky
- z dané informace vyvozovat další
- odhalovat závislosti

Jak se učíme geometrii?

Jak se učíme geometrii?Stačí nám několik provázků a učíme se chápat pojmy jako úsečka, trojúhelník nebo vrchol.
(Pojmy si nevysvětlujeme, povídáme si a děti z kontextu většinou samy pochopí, o čem je řeč. Pojmy pak také samy začnou používat.)

Krásné Vánoce!

Krásné Vánoce!Přejeme všem krásné Vánoce, hodně dárků pod stromečkem a v novém roce hodně školních úspěchů!

Vánoční vystoupení

Vánoční vystoupeníNa vánoční besídce jsme se představili jako čertíci, co umí zpívat i recitovat. A moc nám to slušelo!

Dopravní výchova

Dopravní výchovaPři hodině dopravní výchovy jsme si s paní policistkou povídali o tom, jak se mají chovat v silničním provozu chodci, jak a kdy mají přecházet silnici a co je a není pro chodce nebezpečné.

Mikuláš

MikulášVe třídě nás navštívil Mikuláš se svými pomocníky - andělem a čerty. Báli jsme se moc, ale protože jsme až na malé zlobení ve třídě všichni hodní, čerti si nakonec nikoho neodnesli. A protože jsme jim zazpívali krásnou čertovskou písničku, dostali jsme za odměnu z andělského košíčku bonbónky.

Rozkliknutím fotky se objeví více obrázků ve fotogalerii.

Jak doma počítat?

Jak doma počítat?Pokud byste rádi doma s dětmi počítali příklady nebo pokud je vaše dítě nemocné a potřebujete udělat úkoly do učebnice, zkuste dětem vyrobit (vytisknout) takovýto krokovací pás. Nalepte ho na stůl a nechte dítě, aby si na něm "krokovalo" prstem. Takto počítáme ve škole a děti jsou na tuto pomůcku zvyklé.

Svíčkárna

Svíčkárna24. listopadu jsme se vydali na výlet do svíčkárny v Šestajovicích. Viděli jsme, jak se svíčky vyrábějí, a sami jsme si mohli jednu svíčku ozdobit. Vyrobili jsme si také svíčku z citronu nebo pomeranče a nabrali si sáček různobarevné koupelové soli.
V prostoru svíčkárny nás také zaujaly chaloupky a chlívky se zvířátky - asi nejvíce se nám líbili bílí poníci. Výlet jsme si hezky užili a nezapomněli jsme ani na své rodiče - těm jsme přivezli vlastní výrobky nebo jsme jim koupili nějakou drobnost.

Projekt ZE MĚ MY

Projekt ZE MĚ MYVe středu 23. listopadu jsme se zapojili do projektu modřanských škol s názvem ZE MĚ MY. Celý den nám pomáhali žáci z 9.B - četli nám pohádky, malovali s námi, společně jsme si i zazpívali. Deváťáci se o nás moc hezky starali, a tak máme ve škole nové starší kamarády, které zase někdy ve třídě rádi přivítáme. Teď už se těšíme na školní výstavu, kde budou k vidění naše obrázky.

Videoklip z projektového dne zde: https://youtu.be/IaaqaRh4SIA

Děti se určitě v záběrech najdou! :)


Tramvaj

TramvajVe škole je pro nás důležitá i dopravní výchova. Tentokrát jsme se dozvěděli, jak se chovat při jízdě tramvají, co je pro nás nebezpečné a co při "setkání" s tramvají rozhodně nedělat. Vše nám vysvětlil pan policista a pan řidič nás pustil i do své kabiny, kde jsme si mohli vše prohlédnout a pořádně si zazvonit.

Kocour Modroočko

Kocour ModroočkoVe čtvrtek 10. listopadu jsme navštívili KC 12, kde na nás čekal kocourek Modroočko a jeho kamarádi. Herci divadla Krapet nám zahráli divadelní představení plné legrace a hezkých písniček Marka Ebena. A tak jsme se zasmáli, zazpívali si, tleskali do rytmu a samozřejmě jsme si také pořádně zamňoukali!

Halloween

HalloweenPoslední říjnový den se nám třída proměnila v místo plné příšer a strašidel. Převlékli jsme se totiž do halloweenských kostýmů a společně se žáky 3.B se věnovali tomuto strašidelnému svátku. Dozvěděli jsme se, co Halloween vlastně znamená, proč se převlékáme za strašidla a jaký je rozdíl mezi tímto svátkem a našimi Dušičkami.
Pak jsme se vrhli na tvoření. Vyrobili jsme si duchy z lízátek, barevná podzimní prostírání a dýně z papírových talířů. Všechno se nám moc povedlo a společné tvoření nás bavilo. Z výrobků jsme si udělali ve škole výstavku a některé výrobky si vezmeme i domů.

Jak srovnávat písmena a slabiky?

Jak srovnávat písmena a slabiky?V deskách na písmena máme na jedné straně písmena a na druhé straně slabiky.
Písmena: Je důležité, aby děti viděly vedle sebe tvar velkého i malého písmene, proto jsou v jedné kapsičce např. všechna M a hned vedle v kapsičce všechna m.
Slabiky: Dáváme vedle sebe všechny slabiky začínající na velké písmeno (do jedné kapsičky) a všechny slabiky začínající na stejné malé písmeno (do kapsičky hned vedle). Např.: všechny slabiky Ma, Má, Me, Mé... v jedné kapsičce a hned vedle všechny slabiky ma, má, me, mé... Viz foto.

Hejného metoda

Matematiku se u nás ve třídě děti učí metodou prof. Milana Hejného, která je založena na tom, aby děti objevovaly matematické principy a zákonitosti samy a s radostí (více na: www.h-mat.cz )

Doporučuji k přečtení:
http://www.tchiboblog.cz/hejneho-metoda-ma-detem-dat-radost-z-matematiky/

Podzimní zavařeniny

Podzimní zavařeninyZavařili jsme si podzim! :) Nasbírali jsme v přírodě listy stromů, kaštany, žaludy, šípky, jeřabiny, šišky, větvičky, jehličí - zkrátka všechno, co na podzim můžeme venku najít - a udělali jsme si originální zavařeniny. Teď nám zdobí třídu a my doufáme, že nám vydrží co nejdéle.

Záchrana zvířat

Záchrana zvířatV pátek 7. října jsme se dozvěděli hodně o tom, jak se v Praze zachraňují zvířátka. Přijeli za námi pánové ze záchranné stanice a povídali nám o své práci. Pouštěli nám k tomu videa, jak zachraňovali ohrožená zvířata, např. ježka, labuť nebo puštíka. Některá zvířátka nám dokonce přivezli na ukázku s sebou. A protože jsme byli hodní, zvířátka se nás nebála, a tak jsme si je mohli všechna prohlédnout.

Jsme školáci!

Jsme školáci!1. září se z nás stali velcí školáci! Sešli jsme se ve třídě 1.A, kde je nás celkem 23 dětí, 14 chlapců a 9 dívek. Jsme kamarádi a moc rádi se učíme nové věci. Už se těšíme, až se naučíme číst, psát i počítat a řešit různé úlohy. :)

Jak správně psát?

Důležité informace o tom, jak s dětmi doma psát, jaké pomůcky používat, příklady správného psaní a mnoho dalšího najdete na: www.jak-spravne-psat.cz

Nástěnka

Zahradní slavnost

28. 6. 2017
16:00 koncert v atriu
17:00 opékání buřtů na zahradě

Novinky

Bezpečnostní opatření

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy