2.A - Mgr. Moulíková Jitka

HURÁ DO ŠKOLY

HURÁ DO ŠKOLYVe třídě 2.A je nás 25 žáků, 12 děvčat a 13 kluků.
Naše třída se nachází na pavilonu B1 ve 2.patře od schodiště vlevo.
V naší nové třídě se nám moc líbí.Rozvrh hodin pro školní rok 2016/2017
 12345
  8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 
Po Čj Čj MČs Hv
Út  M Čj Čj Tv Čj
St Čj M Vv Vv -
Čt ČjČs Tv M -
 Pá MČj Čp Tv -

Konzultační hodiny: úterý, vždy po telefonické domluvě

Aktuálně, aneb co nás čeká

Děkuji všem za nádherné květiny a milé dárečky.
¨Přeji rodičům i dětem krásné prázdniny plné sluníčka a letní pohody a v září už se těším.......
               
Probírané učivo ke dni

Český jazyk:

PS z českého jazyka:

Čítanka: 


 Matematika

Já a můj svět učebnice:

Já a můj svět PS:CO SE DĚJE VE TŘÍDĚ

26. - 30.6. Barevný týden

29.6. Červený čtvrtek

29.6. Červený čtvrtek

28.6. Žlutá středa

28.6. Žlutá středa

27.6.Modré úterý

27.6.Modré úterýNa modrém dni byl stejně nejlepší borůvkový koláč od maminky Máti Překvapený


Abyste byli všichni v obraze: Na sobotní snídani jsme se s rodiči domluvili na některých zářijových akcích. Jedna z prvních bude tvořivá dílna, na které si děti s rodiči vytvoří třídní tričko - malování na triko, další bude výlet na zámek do Lán s obědem v restauraci ,, U Šimků" ( rodiče Sárky). a samozřejmě nemůžu zapomenout na prázdninové tvoření ve třídě - ,,Oblékání třídy do nového kabátku". Další návrh je ještě více vás rodiče zapojit do práce pro třídu. A to tak, že každého z vás něco baví a každý z vás má dětem co předat ( pletení, háčkování, měření pH různých nápojů a přípravků, měření počtu pevných částic v různých tekutinách, různé tvoření, sportování - kola nebo koloběžky apod.) Abychom dětem výuku zpestřili budete pozváni  do výuky. Už se moc těším.

26.6. Bílé pondělí

26.6. Bílé pondělíPodařilo se, jsme všichni v bílém Usmívající se

23.6. Poslední sběr

Poslední sběr v tomto školním roce máme za sebou. Myslela jsem, že minulý rekord už nemůžeme překonat, ale stalo se. to i přesto, že jeden žák třídu nechal ve štychu a nedonesl ani půl kg.:(
Tentokrát jsme sebrali úžasných 1547,4kg a korunky už se nám hrnou........

20.6. Ekovycházka na letiště Točná

20.6. Ekovycházka na letiště Točná

16.6. Setkání U posledního Kelta

16.6. Setkání U posledního KeltaU posledního Kelta bylo moc fajn, dobré jídlo a pití a hlavně dobrá nálada je vždy zárukou příjemně stráveného pátečního večera :)

13.6.Za vydělané peníze do Jump arény

13.6.Za vydělané peníze do Jump arényZa peníze, které jsme si vydělali za sběr jsme si vyrazili do Jump arény na Zličín. Parádně jsme si zaskákali a vyřádili se v soubojích s beranidly. Už se těšíme na další vydělané peníze, abychom si tuto návštěvu příští školní rok zopakovali.

9.6. Škola v přírodě Žihle

9.6. Škola v přírodě Žihle5.-9.6. jsme si užili na maximum školu v přírodě. Není co dodat. desítky fotek jsou na Rajčeti.

30.5.Vyšehrad

30.5.Vyšehrad30.května jsme se vypravili na Vyšehrad, autobusem a tramvají číslo 17. Se dvěma maminkami (Sáry a Lukáše) jsme vstoupili  Cihelnou bránou  a šli jsme se podívat na rotundu sv. Martina. Potom se nás ujala řádová sestra Klára, která nás provedla kostelem sv. Petra a Pavla a vyprávěla nám o historii Vyšehradu, o obrazech, sochách  a dalších historických památkách tohoto místa. Také jsme se podívali na nádhernou vyhlídku, odkud jsme viděli Vltavu, místo, kde skočil Horymír se Šemíkem a také Hradčany.
Potom jsme se rozdělili do čtyčlenných skupinek a luštili jsme kvíz, ve kterém byly otázky k našemu výletu. Nejlépe si s otázkami poradila skupinka s názvem ,,Veverky" ve složení: Max, Matěj, Šajny a Ivan. Dostali jsme všichni medaile podle umístění. Výlet se všem moc líbil. (autoři článku: Terka, Běla, David, Eva, Martin)

24.5. Finále třídního kola

24.5. Finále třídního kola Dnes jsme dohrávali finále třídního kola ,,Člověče nezlob se". Ve finále se utkali Lianka a Steven.
Více štěstí při házení kostkou měl Steven, který v napínavém souboji zvítězil a postoupil tak do ročníkového kola.

18.5. Oslava výročí sportem

18.5. Oslava výročí sportemOslavva výročí dnes pokračovala sportovním dopolednem. Děti byly rozděleny do 17 států v různých věkových skupinách. Procházely jednadvaceti disciplínami. Vyhráli všichni a parádně i přes teplé sluníčko si dopoledne užili.

17.5. Den prarodičů

17.5. Den prarodičůDneska byl ,,Den otevřených dveří pro prarodiče". Dohromady nás ve třídě bylo 37, takže nás navštívilo 12 prarodičů.  Vyráběli jsme společně šachovnice. Babičky a dědeček nám s prací pomáhali.Byli jsme rádi, že se na nás mohli prarodiče přijít do školy podívat. Také jsme jim předvedli, jak čteme a jak poznáváme slovní druhy a některé babičky a děda se na chviličku stali žáky u tabule. Babičky byly pracovité, hodné a moc milé a stále se usmívaly. Všechny babičky byly krásné. Byla s nimi velká legrace. Nakonec jsme si společně zazpívali a udělali společnou fotku. Doufáme, že i oni si čas strávený s námi užili stejně pěkně jako my. (další fotky ve fotogalerii)

16.5. Žijeme turnajem

16.5. Žijeme turnajemV rámci oslav 35.výročí ,,Mráčkovky" jsme rozehráli turnaj  v ,,Člověče nezlob se". Hrajeme třídní kolo a do finále tohoto kola postoupili Matěj, Ivan, Lukáš, Steven, Lianka a Rouzí. Ti boudou hrát každý s každým a vítěz postoupí do celoškolního kola této napínavé hry.

15.5. Dárek Ekotýmu naší třídy k 35.narozeninám

15.5. Dárek Ekotýmu naší třídy k 35.narozeninámPrvní hodinu jsme šli dolu ke vchodu A k připravenému záhonu, který vytvořil o víkendu EKO tým. Naším úkolem bylo osázet záhon květinami a darovat tak škole k narozeninám kytici.
Nejdříve jsme afrikánky rozmístili, pak jsme si každý vyhloubili díru, do které jsme je uložili a přihrnuli hlínou.
Sázení květin je zábavné. Zasadili jsme oranžové a žluté květy. Udělali jsme hezký záhonek.
Škola bude za květiny určitě ráda.

11.5. Celodenní výlet na horu Říp

11.5. Celodenní výlet na horu ŘípNa výlet jsme jeli ,, Řípským expresem" spolu se třídou 3.D.
Šli jsme na vysokou horu Říp (456mn.m.). Stoupali jsme obtížně do strmého kopce po široké cestě, stejně tak jako před dávnými staletími praotec Čech se svým lidem.
Na vrcholu hory byla ve 12.století postavena rotunda sv. jiří, kterou jsme také navštívili.
zde jsme viděli sochu sv. Jiří, jak zdolal bájného draka.
Občerstvili jsme se v místní hospůdce, kde jsme si za kapesné, které jsme si sami vydělali sběrem starého papíru, koupili různé upomínkové předměty a drobné mlsoty.
Také jsme se zastavili na pražské vyhlídce na Řípu, odkud je vidět do dalekého okolí.
Slunce nás provázelo celý den, takže jsme si výlet parádně užili.
Na závěr nám třeťáci sehráli scénku o příchodu praotce Čecha.
I někteří z nás pronesli na této bájné hoře známou větu: To je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná medem oplývající.

11.4. DOD

11.4. DODDnešní Den otevřených dveří jsme využili k tvoření. Věnovali jsme se velikonočnímu drátkování. Děkuji všem maminkám, které přišly a s nějakými drobnostmi pomohly. Práce nás moc bavila, o čemž svědčí naše výtvory.

5.4. Taneční konzervatoř

5.4. Taneční konzervatořNa pozvání maminky Maxíka jsme se vydali do velkého sálu Městské knihovny na Mariánském náměstí na ukázky práce žáků taneční konzervatoře. Shlédli jsme nádherné etidky baletu od  těch nejmenších žáků až po nejstarší, právě maturujících studenty. Předvedli nám však nejen své baletní umění, ale také ukázky všech možných stylů, od klasiky přes kankán až pa hip hop. Určitě se bylo nač dívat.

31.3. Šestý kontejner

Nebudete tomu věřit, ale dnes byl ke škole přistaven za tento týden již šestý kontejner na sběr starého papíru. Naše třída sebrala neuvěřitelných 1437,2kg. Největší zásluhu na tomto výsledku mají Šárka a Nikolka H.. Nejdůležitější ovšem je, že se tohoto sběru zúčastnili všichni žáci.

21.3. Matematická soutěž

21.3. Matematická soutěžV hodině matematiky jsme dnes poprvé zkoušeli přemýšlet nad záludnými úlohami matematické soutěže Klokan. Naše kategorie se jmenuje ,,Cvrček".
Maximum získaných bodů bylo 90.
Z naší třídy získal nejvíce bodů Matěj - 57 .
Stříbrné umístění získala Lianka s 52body, o 2 body méně měl Ráďa a bramborovou medaili získal Ondra se 49 body.

27.2. Karel IV.

27.2. Karel IV.Kdo byl Karel IV.? Co vše během svého života pro náš národ vybudoval, kolik uměl jazyků, jaký byl panovník, kolik měl žen a kolik dětí a mnoho dalších zajímovostí o Karlu IV. jsme si připomněli na naučném divadélku ve společenské místnosti.

24.2.Pahthea

 24.2.PahtheaDalší zajímavá přednáška o ochraně a záchraně volně žijících zvířat, jak se zachovat v případě, že v trávě nalezneme malého kolouška anebo choulící se zajíčky a mnoho dalších rad , jak se zachovat při nálezu zvířat, která žijí volně v přírodě, zajímavosti z jejich života  a opět krásní tvorové z řad savců a ptáků na nás čekalo v pátek ve společenské místnosti

Divadelní představení v KC12

Divadelní představení v KC12V dešti jsme se vydali na cestu do K12 na divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků v podání našeho oblíbeného herce Víti Marčíka. Pobavili jsme se, poučili a hlavně jsme si představení opět skvěle užili.

9.1. Lopatování

9.1. LopatováníPrvní sníh je tady as ním již tradičně i naše lopatování.

22.12.Stromeček pro zvířátka

22.12.Stromeček pro zvířátkaStejně tak jako loni jsme poslední den školy před Vánocemi nezapomněli na zvířátka v lese.

21.12. Setkání před Betlémem

21.12. Setkání před BetlémemJeště před vánočními prázdninami jsme navštivili divadelní představení v K12.

20.12. DOD

Tento den jsme se věnovali ,,drátkování". Vyráběli jsme z drátků a korálků úžasné andílky, čerty, stromečky a také srdíčka.

16.12. Zdobení stromečku ve třídě - rodiče

16.12. Zdobení stromečku ve třídě - rodičeZdobení se vydařilo,byla legrace a hodně jsme se nasmáli.

5.12. Mikuláš

5.12. MikulášS Mikulášem přišel i čert, ale toho my se bát nemusíme. U nás ve třídě jsou jen samí hodní ,,andělíčkové

29.11. První hodina plaveckého výcviku

29.11. První hodina plaveckého výcvikuZačali jsme dojíždět na bazém YMCa na 10 dvouhodinových lekcí plaveckého výcviku.

23.11. Projekt ZE MĚ MY

Ve středu 23. listopadu jsme se zapojili do projektu modřanských škol s názvem ZE MĚ MY. Celý den jsme vytvářeli vánoční knihu. Povídali jsme si o přícházejícím adventu, o vánočních zvycích nejen u nás v Čechách, ale také jaké zvyky se drží na Ukrajině nebo ve Vietnamu, protože máme ve třídě spolužáky, jejichž rodiče se tam narodili.

22.11.Tramvaj - dopravní výchova

22.11.Tramvaj - dopravní výchova
V úterý jsme se vydali do Podolí na zastávku ,,Dvorce", kde na nás na tramvajové smyčce čekal tramvajový vůz s panem řidičem a policistou. Policista nám vyprávěl o nebezpečí, které nám hrozí co by účastníkům silničního provozu a hlavně jaká pravidla bezpečného chování máme dodržovat, abychom byli v bezpečí. Pan řidič nám ukázal tramvaj, tak jak ji neznáme. A  na konec jsme se na malou chvilku mohli stát i jejím řidičem.

1.11. Miniprojekt: Poznáváme zeleninu

1.11. Miniprojekt: Poznáváme zeleninuV rámci výuky předmětu Člověk a jeho svět jsme se učili třídit zeleninu, poznávat ji podle tvaru a hlavně podle chuti. Někteří odvážlivci po ochutnávce voněli jako česneková  topinka.

16.6.Setkání u posledního Kelta

Setkání U posledního Kelta, kde bylo dobré pití i jídlo a hlavně dobrá nálada se vydařilo, dobře se bavili dospělí a děti se skvěle vyřádily.

16.5. Turnaj v rámci oslav

V rámci oslav 35.výročí jsme rozehráli turnaj v Člověče nezlob se. Zatím máme 6vítězů ze základních skupin : Lukáš, Steven, Matěj, Ivan, Lianka a Rouzí.
Další průběh boje je napínavý. Kdo zvítězí? Kdo bude reprezentovat naší třídu ve školním finále?

24.2.Pahthea

 24.2.PahtheaDalší zajímavá přednáška o ochraně a záchraně volně žijících zvířat, jak se zachovat v případě, že v trávě nalezneme malého kolouška anebo choulící se zajíčky a mnoho dalších rad , jak se zachovat při nálezu zvířat, která žijí volně v přírodě, zajímavosti z jejich života  a opět krásní tvorové z řad savců a ptáků na nás čekalo v pátek ve společenské místnosti

22.10. Podzim zavařen

22.10. Podzim zavařen Miniprojekt ,,Zavařujeme podzim" je opět tady. Posbírali jsme krásně zbarvené  podzimní přírodniny a uložili jsme je do sklenic. Lehce teď zvládneme, kterému stromu patří žaludy, jaký plod má jírovec, který jehličnan na podzim opadává  ....

Nástěnka

Zahradní slavnost

28. 6. 2017
16:00 koncert v atriu
17:00 opékání buřtů na zahradě

Novinky

Bezpečnostní opatření

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy