5.B - Mgr. Novotná Květuše

 12345        6       
 8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,3512,45-13,30
PoAjMTvČjČs 
ÚtČjMČjAjVvVv
StČsČjČsMTv 
ČtČjAjHvMČp 
IMČjČsČj 

Týdenní plán od 9. 5. - 12. 5. 2017

 

Český jazyk - Podmět - Dú - pracovní list - procvičujeme vyjmenovaná slova
Člověk a společnost - vlastivěda – obrození měšťanské společnosti (test ve středu),
                                                  polovina 19. stol.
                               přírodověda - smyslová soustava (+opakování probraných soustav)
ČP - pokud máte doma nepotřebnou vlnu, prosím pošlete (každé klubíčko se hodí)

Přeji krásné užití prodlouženého víkendu a připomínám ředitelské volno v pátek
                                                                        Květa Novotná
 

Vánoční besídka

Vánoční besídka

Slavnostně naladěni jsme přišli poslední den v tomto roce do školy. Děti si připravily program na vánoční besídku.  Koledy na flétnu zahrála Terka s Péťou.  Terka potom zahrála ještě sama na příčnou flétnu. Nechyběl ani tanec – mažoretka Eliška předvedla krásnou sestavu a potom Eliška s Viktorkou zatančily na moderní hudbu. Na řadu přišly i soutěže  a  tanec. Občerstvení zařídila maminka Viktorky. Bylo opravdu velkolepé. Děti poděkovaly za práci všem učitelům, kteří  je  vzdělávají,  a na závěr jsme si všichni popřáli krásné Vánoce. Poděkování patří všem dětem za to, že dokázaly vytvořit slavnostní atmosféru, maminkám Viktorky a Kačky za pomoc.                            Květa Novotná

Vánoční trhy a výstava betlémů

Vánoční trhy a výstava betlémů

Kdo by se netěšil na Vánoce? My jsme vyrazili nasát vánoční atmosféru společně s V. A na vánoční trhy na náměstí Míru. V mrazivém počasí nás zahřál kelímek čokolády i horký jablečný nápoj. Někteří si s sebou odnesl i pár drobností. Tím naše akce nekončila. Cestou zpět jsme si prohlédly výstavu betlému ve Viničním domě.                                                                                        
                                                                        Květa Novotná

 

Dopravní výchova

V prosinci proběhly na škole besedy o dopravní výchově s policisty. Nejdříve byla přednáška a potom se besedovalo a na praktických ukázkách děti řešily dopravní situace. Všichni jsme účastníky silničního provozu a ukázalo se, že je třeba tématiku bezpečnosti v dopravě určitě opakovaně připomínat.                                                                                 Květa Novotná

Projekt ZE MĚ MY

Projekt ZE MĚ MY

I v letošním školním roce jsme měli projektový den, kterého se zúčastnily všechny školy na Praze 12. Letos jsme si dali motto: „ Společně balónem kolem Země“. Práce probíhala ve skupinách a na pomoc nám přišly i dvě maminky. Děti se seznámily s výtvarnou technikou drátování. Nebylo to úplně jednoduché, ale dílo se zdařilo! Jedna skupina malovala Zeměkouli, jejich úkolem bylo zvětšení na základě čtvercové sítě. Navzájem si potom vyprávěly o tom, jak se práce dařila. Projektový den děti hodnotily velmi kladně, zaujaly je nejen techniky, ale líbila se jim i společná práce. Na závěr moc děkujeme maminkám Báry a Terky za pomoc.
                                                                                                                              Květa Novotná

 

Planetárium

V listopadu jsme probírali učivo o vesmíru, a tak jsme si zpestřili výuku návštěvou  planetária v Holešovicích. Dověděli jsme se mnoho nových informací v zajímavém prostředí.

                                                                                                                                     Květa Novotná

Exkurze do Hasičské stanice č. 11 Modřany

22. září jsme navštívili stanici v Modřanech. Pod odborným vedením jsme si prohlédli stanici, dověděli se mnoho informací o práci hasičů a prozkoumali i podrobně zařízení hasičských vozů. Dokonce jsme měli možnost vyzkoušet si oblek, který slouží k záchraně lidí z hořících budov. Exkurze byla velmi zajímavá a je nám jasné, že kdyby se dodržovala bezpečnost při různých činnostech, mnohokrát by hasiči zasahovat nemuseli.
Květa Novotná

Sochařské sympozium Karel IV. – odkaz v kameni

V září jsme se zúčastnili výtvarné dílny ve Viničním domku v rámci sochařského sympozia. Děti vytvářely reliéfy z porobetonu.. Po chvilce rozpaků se vrhly do práce. Pod jejich rukama vznikaly zajímavé tvary. A co víc, mohly se podívat, jak pracují opravdoví sochaři, kteří spolu s námi vytvářeli svá díla, a dokonce byli ochotni odpovídat  i na zvědavé otázky. Akce byla velice úspěšná, výtvarná díla jsme ve škole přidali k výstavě o Karlu IV.            
                                                                                                                              Květa Novotná

Aktuality

Pomůcky pro V. ročník

 • přezůvky
 • obaly na sešity a učebnice
 • pevné desky na sešity
 • průhledný trojúhelník s ryskou 2 ks
 • celé balení papírových kapesníků 
 • malý ručník s poutkem 

Penál
 • pero modré 2 ks
 • tužka č. 2 a 3
 • základní sada pastelek
 • 15-20 cm pravítko na podtrhávání
 • guma
 • kružítko
 • ořezávátko
 • nůžky

Výtvarná výchova
 • igelit na lavici
 • kelímek nebo sklenička na vodu
 • kulaté štětce
 • ploché štětce
 • voskové pastelky
 • vodové barvy
 • temperové barvy
 • hadřík na štětec
 • zástěra nebo stará košile
 • tužka č. 1
 • vše dát do kufříku

Tělesná výchova 

 • bavlněné triko a kraťasy
 • sportovní obuv, která nečerní
 • mikina a dlouhé kalhoty (září, říjen: Pokud nebude pršet, budeme chodit cvičit ven.) 
 • švihadlo

Hmyzí hotel

Hmyzí hotelMáme hmyzí hotel. Pracovali jsme na něm v předmětu Člověk a svět práce. Řezali jsme klacky na danou velikost a vhodně je rovnali do starého šuplíku a přidali jsme i slámu a šišky. Teď už jen čekáme, které druhy se nám nastěhují. Další informace zjistíme po prázdninách.

Hudební kolotoč

Víte co je blues, reggae, HipHop? Na tyto otázky už díky hudebnímu programu, který se pořádal na naší škole,  dokážeme všichni odpovědět. Někteří jedinci překvapili svými znalostmi, ostatní se vlnili v různých rytmech.

Velikonoční dílna s maminkami

Velikonoční dílna s maminkami

 

Těšení na velikonoční prázdniny nám zpestřila velikonoční dílna, kterou jsme pořádali 23. března. Vyráběli jsme dekoraci na stůl nebo okno a navíc roztomilé kuřátko ze slaného těsta. Materiál zajistila paní učitelka i maminky, které nám při práci pomáhaly. Jim patří veliké poděkování. Na fotografiích uvidíte, jak se nám dílo vydařilo. Určitě si podobnou akci ještě zopakujeme!

Divadelní týden

Na divadelní týden, který proběhl od 23. – 26.2. 2016 jsme se pečlivě připravovali. Navázali jsme na projektový den a zkusili si zahrát pohádku O Jeníčkovi a Mařence. Děti měly skvělé nápady a společně dotvářely scénář i režii. Zúčastnila se celá třída – někdo jako herec, jiní se starali o kulisy a efekty. Představení mělo úspěch nejen u dětí, ale i u dospělých. Největší ovace si zaslouženě odnášela Jasmína, která představovala čarodějnici. Všichni jsme se shodli, že nám tato akce přinesla hodně radosti.                                                                                                       Květa Novotná

 

Třetí ve sběru papíru!

Před Vánocemi se na společném shromáždění dětí vyhodnocoval sběr papíru a víček a my jsme byli na třetím místě! Děkujeme všem, kteří nám k výsledku pomohli a obzvlášť  Jirkovi a Katce, kteří přinesli nejvíc.

Vánoční besídka

Kdo by se netěšil na Vánoce? I ty naše třídní se nám vydařily. Program si zorganizovaly samy děti. Terezka nám moc pěkně zahrála na příčnou flétnu vánoční koledy, Viktorka a Eliška si připravily pěkné taneční vystoupení. Všichni jsme si zazpívali, maminky se s námi podělily o skvělé vánoční cukroví, nezapomnělo se ani na dárky - a tak jsme všichni odcházeli spokojeně na vánoční prázdniny.

Vánoční program ve lhoteckém kostele

Vánoční atmosféru nám pomohl vytvořit program ve lhoteckém kostele "Proč křesťané slaví Vánoce", který jsme navštivili 9. prosince. Program se všem líbil a cestou jsme ještě vzpmínali na pana varhaníka, který nám krásně zahrál koledy, jež jsme si s radostí zazpívali. Udělala nám radost i pochvala za vzorné chování a krásný zpěv.

Projektový den - UMĚNÍ SPOJUJE

Projektový den - UMĚNÍ SPOJUJENa projektový den jsme se všichni těšili. Naplánovali jsme si mnoho zajímavých aktivit. Konečně bylo 4. listopadu a my začasli zpracovávat pohádku O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE. Jedna skupina kreslila příběh, jiní pracovali na deskách knihy a Markétka vytvářela text, který knihu doprovázel. To ale nebylo zdaleka všechno! Další skupina tvořila pohádku prostorově - loutky se všem opravdu povedly. Nechybělo ani loutkové divadlo s kulisami. O scénář se postarala zase Markétka, a tak už jen zbývalo pohádku si zahrát a vložit hotové kresby do desek a svázat do knihy. Bylo to opravdu hodně práce, ale moc jsme si to užili. Děkujeme paní Nagyové, která mezi nás přišla a celý den nám vydatně pomáhala.

Lesem, nelesem Modřanskou roklí

Začátkem října jsme na přírodovědu vyrazili s třídní učitelkou a panem lektorem do přírody, abychom zjistili zajímavosti o  Modřanské rokli. Cestou podél potoka jsme plnili různé úkoly, a dokonce jsme prozkoumali i život v tůni. Program byl poučný i zábavný, jenom mohlo být tepleji.
Návštěva výstavy her a hlavolamů

Naší první letošní třídní akcí byla výstava her a hlavolamů na Novoměstské radnici. Mohli jsme si vyzkoužet plno her, které napomáhají rozvíjení různých dovedností. Trénovali jsme postřeh, logické myšlení a u některých hlavolamů se pěkně zapotili. Akce se nám velmi líbila. Někteří z nás neodolali a nějakou novou hru si odnesli domů.
                                                                                 třídní učitelka

Týdenní plán od 24. - 28. 4. 2017

Týdenní plán od 24. - 28. 4. 2017

Český jazyk - číslovky (Dú: str. 114, cv. 4 po…s dětmi)

Člověk a společnost - vlastivěda – obrození měšťanské společnosti
                               přírodověda - kožní soustava (opakování probraných soustav)

 

Školní rok 2015/2016


Třídní učitelka:      Mgr. Květuše Novotná

Vyučující:
anglický jazyk:     
                        Mgr. Radka Brabencová
                        Mgr. Blanka Zusková
                        Mgr. Kamil Klepač
                        Bc. Šuslík Marcel
matematika:        Mgr. Hana Böhmová
tělesná výchova:   Mgr. Helena Šimánková
hudební výchova:  Jitka Černá

Nástěnka

Zahradní slavnost

28. 6. 2017
16:00 koncert v atriu
17:00 opékání buřtů na zahradě

Novinky

Bezpečnostní opatření

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy