2.A - Mgr. Janková Zuzana

 12345
  8,00-8,458,55-9,4010,00-10,4510,55-11,4011,50-12,35 
PoTvČjMČjHv
Út ČjTvMČsČj
StM ČjVvVv -
ČtČjMTvČj -
MČjČsČp -


Konzultační hodiny: ČT 13-14 hodin (vždy po domluvě)
Kontakt: jankova@mrackova.cz

Aktuálně

!! Ve třídě se objevily vši, kontrolujte prosím dětem hlavy.

Pěvecká soutěž TALENTI se přesouvá na březen (poslední týden v březnu).

5.-9.3.: Sběr papíru

! ÚT 13. března:
Začátek plaveckého kurzu. Kurz probíhá v plaveckém bazénu Sportcentrum Ymca Praha (10 dvouhodinových lekcí, vždy v úterý, v době vyučování). Plavecký kurz je hrazen školou, rodiče platí pouze dopravu: 620,-Kč.
Co s sebou?
Do batohu: přezůvky, kapesníky, penál, svačina+pití, čip na obědy+klíč od šatny, notýsek ŠD
Do velké igelitové tašky (v batohu): plavky, gumová čepice (na čele nesmazatelně napsáno velkými písmeny jméno dítěte), hygienické potřeby (hřeben, malý sprchový gel, velký ručník /osuška/)
! Důležité !:
- všechny věci musí být podepsané (jedna skříňka pro dvě děti)
- děti nesmí mít žádné řetízky, náramky, náušnice, hodinky, prsteny
- dívky s dlouhými vlasy je budou mít z domova upravené do drdolu (nezapomeňte vyzkoušet čepici)
- trénujte nasazení čepice
- děti nebudou mít z domova žádné pomůcky na plavání ani hračky do vody


Sledujte školu i na FB: ZŠ profesora Švejcara v Praze 12  
https://www.facebook.com/zsmrackova/


Podívejte se na video o Hejného metodě zde: https://www.youtube.com/watch?v=JY39-OtkUGQ&list=PLp4B6wiWdr3mn1ZLCMDpFnhC4FC8oqIrF 

Učivo 
v týdnu 19.2.-23.2.:

PÁ 23.2.:
ČJ -
učebnice s.64, cv.4; prac. sešit s.50, cv.1,2,3
M -
učebnice s.32, cv.2,3
Číst v čítance s.86-87

ČT 22.2.:
ČJ -
učebnice s.64, cv.1,2,3; prac. sešit s.49, cv.1; písanka s.7, čítanka s.87
M -
učebnice s.32, cv.1,4
Dú: ČJ prac. sešit s.50, cv.4

ST 21.2.:
ČJ -
učebnice s.63, cv.5,6,7; prac. sešit s.48, cv.1
M -
učebnice s.31, cv.1,4

ÚT 20.2.:
ČJ -
učebnice s.62, cv.3,4; prac. sešit s.47, cv.4,6 a s.48, cv.2,3; písanka s.6
M -
učebnice s.30, cv.2,3,4 a s.31, cv.3
ČS -
prac. sešit s.49, cv.1,4
Dú: ČS prac. sešit s.48

PO 19.2.:
ČJ -
učebnice s.62, cv.1,2; prac. sešit s.47, cv.1,2,3; písanka s.5 - dokončit; čítanka s.86
M -
učebnice s.29, cv.4 a s.30, cv.1
Dú: ČJ prac. sešit s.47, cv.5

Kočičí zahrada

Kočičí zahradaMáme za sebou první dvě lekce preventivního programu "Kočičí zahrada". Jedná se o příběhy ze zahrady, kde žijí samé kočky, které prožívají společná dobrodružství, řeší své každodenní starosti a úspěchy.
Lekce 1: "Tajná schůzka" (První příběh z Kočičí zahrady je o zodpovědnosti, tajném setkání malých koček s kocourem Siamem a jeho tajemstvím, které nesmějí nikomu prozradit.) Téma: zvědavost, zvídavost, tajemství, tajemno
Lekce 2: "Kocour Siam a jeho magický lektvar" (Povídali jsme si o tom, co je to být šťastný a také o tom, jak můžeme odmítnout to, co neznáme a čeho se bojíme.) Téma: štěstí, spokojenost, problémy, špatná nálada, zvládání nepříjemných stavů

(Více foto po rozkliknutí obrázku.)

Tvoříme jídelníček

Tvoříme jídelníčekPovídáme si o zdraví, zdravém životním stylu a zdravém stravování. Tentokrát jsme ve skupinách tvořili jídelníček z obrázků potravin.

K zamyšlení...

SKRZE SVŮJ DISPLEJ ZŘÍM TĚ

"Není hodnějšího dítěte, než dítěte v zajetí displeje. Ani moc prostoru nepotřebuje, tiše sedí, nedutá, téměř se nehýbe. Rodiče po návratu z práce uvítají chvíli klidu a takové klidné dítě už rodiče nijak nerozhodí. Den může v klidu odplynout. Jenže co když si budeme chtít s dětmi pohrát, pobavit se? Ono to náhle nejde. Displej je totiž magnet, a pokud dítě od něj neodtrhneme včas, už si s ním možná tváří v tvář nikdy nepokecáte. Leda přes chat.

Jelikož se jedná o poměrně nový fenomén, je těžké odhadovat, kam to povede. Jednou z nevýhod je například předávání si vší nad displeji v družině. To se ale stále jedná o celkem společenské využití těchto přístrojů… Pravděpodobně již častým jevem je domácnost, ve které každý kouká do svého mobilu, nikdo si spolu nepovídá. Extrémem jsou děti, které tráví v zajetí displejů celé odpoledne, do školy je vozí rodiče autem a přijíždí k nim pozdě večer. Začínají být časté případy, že takové děti téměř neumí chodit. Pro učitele je pak zcela nemožné, aby s třídou, do které chodí takové dítě, někam vyrazil, protože se takové děti táhnou v tak velké vzdálenosti za ostatníma, že je zhola nemožné takovou třídu uhlídat.

Ukazujte proto svým dětem krásy reálného světa. Nabídněte jim zajímavé aktivity mimo domov i v interiéru. Choďte na výlety, na výstavy, sportujte, hrajte hry, listujte knihami, povídejte s nimi. Dokažte jim, že skutečný svět je krásný, mnohem pestřejší než virtuální realita."

(zdroj: www.facebook.com/toulcuvdvur.cz)

Letíme do nového poloLETÍ!

Letíme do nového poloLETÍ!První pololetí je u konce, dnes jsme všichni dostali výpisy z vysvědčení. Byli jsme moc šikovní, celá třída měla vyznamenání. Už se těšíme na pololetní a na ně navazující jarní prázdniny. A pak už vzhůru do druhého poloLETÍ!

Matemág

Matemág

Jsem zde! Čaroděj Matemág k vašim službám. Odteď bude matika doma dobrodružná hra.

Hru si můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet na www.matemag.cz

Geometrie krychle

Geometrie krychleOblékáme paní Krychli (seznamujeme se s geometrií krychle) a tvoříme pro ni střih na šaty (objevujeme sítě krychle). Zatím jsme společně vytvořili 7 střihů. Jsou všechny? Objevíme ještě další?
(Více foto po rozkliknutí obrázku.)

Tajemné sovy

Tajemné sovyPřiletěly k nám tajemné sovy a usadily se na lavičkách v tělocvičně. Usmívající se
Sova pálená, výr velký, puštík, sýček, výreček... O všech jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Sovy se nás sice trošku bály, ale létaly nad námi, jako by byly v lese. Jedna sova si dokonce mezi nás dolétla pro kousek masa. Některé jsme si mohli i pohladit, což byl pro nás velký zážitek.

Jak řešit šipkové rovnice?

Jak řešit šipkové rovnice?Pokud dítě řešení nevidí a nedokáže si ani v hlavě spočítat, nakreslete krokovací pásek bez čísel, na kterém zvýrazněte výchozí bod (viz růžová na obr.) Vezměte 2 figurky - jedna bude představovat levou stranu rovnice, druhá pravou stranu. První figurkou (modrá) odkrokujte z výchozího bodu počet kroků dle šipek v levé straně rovnice (3 kroky vpravo - modré šipky), druhou figurkou (zelená) udělejte kroky podle šipek na pravé straně rovnice (1 krok vpravo - zelená šipka). Nyní je třeba dostat figurky k sobě. Jak to udělat pomocí pouhých dvou šipek? Dítě si s figurkami hýbá a ví, že může použít pouze 2 šipky (tedy 2 kroky).
(Řešení jsou na obrázku doplněna perem.)

PF 2018

PF 2018Přejeme všem krásné Vánoce a v novém roce hodně zdraví, štěstí a chuti do učení!

Vánoce ve třídě

Vánoce ve tříděPoslední den před vánočními prázdninami jsme si ve třídě moc hezky užili. Zpívali jsme koledy, rozkrajovali jablíčka (všichni jsme měli hvězdičku!) a zdobili pomeranče. Potom došlo i na dárečky. Všichni jsme dostali matematické pexeso krychlových staveb (už se těšíme, až si s rodiči zahrajeme), vystřihovánku andílka pro štěstí a svítící céčka. Z těch jsme si hned vyrobili náhrdelníky, náramky, ozdoby do vlasů a někteří si zahráli i čáru.
Celé dopoledne jsme ujídali krásné cukroví i jiné dobroty, které nám připravily maminky.
Nakonec jsme se podívali na vánoční pohádku a pak hurá na prázdniny!

Velké poděkování od Ježíška si zaslouží maminka Honzíka C.
Poděkování od paní učitelky všichni rodiče, kteří poslali cukroví nebo dárečky a přáníčka pro p. uč. Moc děkuji!

Vánoční vystoupení

Vánoční vystoupeníVystoupení na školní vánoční besídce se moc povedlo. Zarecitovali jsme krátkou básničku - popřáli všem "Šťastné a veselé" a zazpívali jsme písničku "Nejkrásnější svátky", kterou napsala naše paní učitelka. Tak ať jsou i letošní Vánoce pro všechny ty nejkrásnější svátky!

Zpráva o knize

Zpráva o knizeJak má vypadat správně vyplněná zpráva o přečtené knize? Rozklikněte obrázek.
První zprávu mají děti za úkol vypracovat během vánočních prázdnin a přinést do školy ve čtvrtek 4. ledna. (Prázdné pracovní listy děti dostaly ve středu 20.12.)

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníPodívejte se do fotogalerie na výsledky našeho vánočního tvoření. Tvořivost dětí nezná mezí! Usmívající se (Stačí rozkliknout obrázek.)

Putování Zdravíkovem

Putování Zdravíkovem14. 12. - Putování Zdravíkovem aneb Zdravoušova škola (projektový den) s našimi deváťačkami. Více foto po rozkliknutí obrázku.

Dopisy Ježíškovi

Dopisy JežíškoviDěti psaly dopisy pro Ježíška. O tom, co všechno si přejí, si můžete přečíst po rozkliknutí obrázku. Dopisy jsou neopravené a s chybami - přesně tak, jak je děti napsaly. Smějící se

Setkání před Betlémem

Setkání před BetlémemDivadelní představení Víti Marčíka bylo jako vždy plné humoru a písniček. Tentokrát to byly hlavně vánoční koledy, protože jsme si připomněli, jak to bylo s narozením Ježíška. Divadlo se nám moc líbilo, a dokonce jsme si odnesli i malý dáreček.

Mikuláš s čerty a anděly

Mikuláš s čerty a andělyNavštívil nás Mikuláš s anděly a čerty. Už to vypadalo, že si čerti někoho odnesou, ale jakmile jsme jim zazpívali, rozmysleli si to. A ještě jsme dostali za odměnu lízátka a bonbóny!

Výlet na Karlštejn

Výlet na KarlštejnPrvní prosincový den jsme se vydali na předvánoční výlet na Karlštejn. Tam jsme si v adventní dílničce vyrobili na památku andílky a pak si prohlédli krásnou výstavu betlémů. Viděli jsme Královský betlém, betlémy z perníku i betlémy hrací. I počasí se nám vyvedlo - viděli jsme první letošní sníh!

Drátkování

DrátkováníVánoce se blíží a my už začínáme vyrábět vánoční ozdoby a dekorace. Tentokrát trochu netradičně - drátkováním. S výtvarnicí Luckou (www.lucieababak.cz) jsme si vytvořili krásné rybičky vyplněné korálky. Všem nám to šlo moc hezky - i díky pomoci Bětčiny maminky. Moc děkujeme! (Více foto po rozkliknutí obrázku.)

Bezpečný internet

Bezpečný internetBěhem preventivního programu jsme si povídali o tom, v čem pro nás může být internet nebezpečný a jak se chovat, aby nebezpečný nebyl. Zahráli jsme si hry a předváděli různé scénky. Abychom si vše, co jsme se dozvěděli, dobře pamatovali, dostali jsme domů Desatero bezpečného internetu.

Parkety

ParketyParketujeme podlahy s novou pomůckou - magnetickými parketami a velkou čtvercovou sítí, ze které parkety jen tak nespadnou. Děti jsou nadšené: "Paní učitelko, tyhle parkety se jen tak neroztrhnou!" "A krásně drží!"
Některé se dokonce nechaly slyšet, že si je budou přát od Ježíška. Tak kdyby náhodou Ježíšek tápal: www.h-ucebnice.cz/product/didakticke-pomucky/magneticke-parkety-___-ctvercova-sit-8x1/6
Parketování rozvíjí geometrickou představivost dítěte, kombinatorické schopnosti a připravuje "půdu" na pozdější úlohy o obvodu a obsahu.

Modřanská charta

Modřanská chartaDnes nás učili deváťáci! Přišli nám vysvětlit, co jsou dětská práva, a popovídat si s námi o nich. Zahráli jsme si také pexeso, ve kterém jsme si jednotlivá práva podrobně vysvětlili. (Více foto po rozkliknutí obrázku.)

Matemág: matika s radostí

Matemág: matika s radostíRozhovor s tvůrci výukové aplikace Matemág - hry pro tablety a smartphony, která je založena na principu Hejného metody výuky matematiky. Více na: www.matemag.cz.

Zakleté království (ZE MĚ MY)

Zakleté království (ZE MĚ MY)V rámci celoškolního projektu ZE MĚ MY (s podtitulem "Uměním a pohybem ke společné komunikaci") se nám podařilo osvobodit zakleté papírové království. Pomocí nůžek, lepidel, papírů a barev jsme vytvořili království, nad kterým už ani zlý kouzelník nemá žádnou moc. Království jsme doplnili obyvateli - nechyběli králové, královny, princezny, rytíři, strážci ani kuchaři. Nakonec jsme pro ně uspořádali slavnostní královský bál, na kterém jsme si skvěle zatančili. (Více foto po rozkliknutí obrázku.)

Hry na podporu kamarádství

Hry na podporu kamarádstvíSe školní psycholožkou Pavlínou Martenkovou jsme si užili hodinu plnou her na podporu kamarádství ve třídě. (Více foto po rozkliknutí obrázku.)

První pomoc

První pomocS paní záchranářkou jsme se učili, jak poskytnout první pomoc člověku, který se ocitne v ohrožení života, a co dělat v případě velkých úrazů, jako jsou např. popáleniny. Všichni jsme si zkusili udělat masáž srdce a šlo nám to moc dobře! Už tedy víme, že než přijede ke zraněnému záchranná služba, dokážeme pomoci. (Více fotek po rozkliknutí obrázku.)

Kontrola při psaní

Kontrola při psaníDěti dělají při přepisu textu nebo při diktátech často zbytečné chyby. Pokud s nimi doma trénujete psaní, vytiskněte jim tento přehled, na co nemají při kontrole napsaného zapomenout. Dejte na viditelné místo, aby dítě mělo stále na očích (máme i ve třídě). Chyb bude hned méně.

Rodičovská kavárna

Rodičovská kavárna

Máme za sebou první rodičovskou kavárnu s Hejného matematikou v letošním školním roce. Tentokrát jsme se věnovali prostředí zvířátek dědy Lesoně.
Ačkoliv mnozí rodiče měli strach, zda jim počítání se zvířátky půjde, byli všichni velmi šikovní. Skoro stejně jako děti. Mrkající
Všem moc děkuji za účast a budu se těšit na další setkání.

Info pro zájemce:
Procvičování matematiky: https://www.matika.in/cs/
Informace o prostředí dědy Lesoně: http://www.stavbicky.cz/deda-leson
Dřevěné ikony děda Lesoň: http://stavbicky.cz/vyrobky?tid=6 

Podzim

PodzimAni zamračené počasí nás neodradí od podzimních procházek, učení, pohybu a hraní si venku. Naopak - všichni si to užíváme!
(Více fotek po rozkliknutí obrázku. Budou postupně doplňovány další a další.)

Rodičovská kavárna s Hejného matematikou

Rodičovská kavárna s Hejného matematikouSrdečně Vás zvu na 1. rodičovskou kavárnu s Hejného matematikou v letošním školním roce. Tentokrát se budeme věnovat prostředí Zvířátka dědy Lesoně. Vysvětlíme si, co se v tomto prostředí děti učí, sami si vyzkoušíte různé úlohy a můžete se těšit i na videa z vyučovacích hodin. Ve čtvrtek 5. října od 17 hodin ve 2.A. Těším se na Vás! Z. Janková

Cyklotrasy

CyklotrasyV matematice se začínáme věnovat cyklotrasám. Tyto úlohy mají za úkol naučit děti modelovat grafem virtuální situaci (= danou obrázkem) a rozvíjet chápání vazby mezi procesem (jízda po trasách) a konceptem (mapka souboru cyklotras). Zároveň zde rozvíjíme také vytváření různých řešitelských strategií.

Jsme druháci!

Jsme druháci!Ve třídě jsme se na začátku školního roku sešli ve stejném složení jako loni. Je nás 15 chlapců a 9 dívek. Už se moc těšíme, co nového nám 2. třída přinese!  Mrkající

Potřeby pro 2. třídu

Potřeby pro 2. třídu

Nástěnka

Bezlepková dieta

Vážení rodiče. Od začátku listopadu poskytujeme na základě potvrzení dětského lékaře bezlepkovou stravu ve školní jídelně. K této dietě lze dítě kdykoli přihlásit.

Novinky

Bezpečnostní informace

Z důvodu zvýšení bezpečnosti žáků naší školy prosíme rodiče, aby ke vstupu do školy používali výhradně VCHOD "C", následně nahlásili své jméno a důvod návštěvy ve vrátnici, kde obdrží vizitku "návštěva".
K odchodu ze školy použijí též POUZE vchod C, přes vrátnici.
Vchod "A" je určen pro vstup pouze žákům.
Děkujeme za pochopení
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany
Login
Home ZŠ Profesora Švejcara Mráčkova

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy