logotyp

6.B - Mgr. Böhmová Hana

Jaro se blíží

Tuhé mrazy jsou už za námi a třída společně s paní učitelkou Janáčkovou vysela semínka bylinek. Zatím se o ně vzorně žáci starají ve třídě na parapetu a očekáváme, která bylinka vzejde jako první.

Předvánoční den ve třídě

Čtvrtek 14. 12. 2017 si užijeme společně ve třídě. Kromě třídnických věcí se taky více poznáme a připravíme se na Vánoce ve škole. Trochu si vyzdobíme třídu. Vše ukončíme už ve 12:35. Fotky z této akce se objeví snad dostatečně rychle zde na stránkách.

Psí útulek

Psí útulekV pátek 20.10. 2017 jsme navštívili psí útulek v Troji. Nasbírali jsme a přinesli  pro pejsky 35 kg žrádla a dek. Prohlédli jsme si jednotlivé haly s různými psy a vyposlechli si jejich štěkot a taky povídání naší paní průvodkyně. Tímto činem se naše třída zapojila do Dne laskavosti. Akce se nám líbila. A na jaře se chystáme na ranč a již nyní pro koně sušíme starý chléb.

2. stupeň

Co nás vše čeká?

Nejdříve se pořádně seznámíme se školním řádem, abychom předešli nějakým komplikacím v chování.
Sestavíme si pravidla třídy tak, aby vyhovovala třídě, ale samozřejmě i škole.
Seznámíte se se spoustou nových vyučujících, kteří se na vás už moc těší.

A hlavně si vše zopakujeme a začneme se učit mnoho a mnoho nových věcí.

A proč jste přišli hlavně?

Aby byla velká legrace a pořádně jste si to vše ve škole užili a poznali další své spolužáky.

Ať se nám společně daří.

vaše třídní učitelka

Vánoční besídka

Vánoční besídka

Slavnostně naladěni jsme přišli poslední den v tomto roce do školy. Děti si připravily program na vánoční besídku.  Koledy na flétnu zahrála Terka s Péťou.  Terka potom zahrála ještě sama na příčnou flétnu. Nechyběl ani tanec – mažoretka Eliška předvedla krásnou sestavu a potom Eliška s Viktorkou zatančily na moderní hudbu. Na řadu přišly i soutěže  a  tanec. Občerstvení zařídila maminka Viktorky. Bylo opravdu velkolepé. Děti poděkovaly za práci všem učitelům, kteří  je  vzdělávají,  a na závěr jsme si všichni popřáli krásné Vánoce. Poděkování patří všem dětem za to, že dokázaly vytvořit slavnostní atmosféru, maminkám Viktorky a Kačky za pomoc.                            Květa Novotná

Vánoční trhy a výstava betlémů

Vánoční trhy a výstava betlémů

Kdo by se netěšil na Vánoce? My jsme vyrazili nasát vánoční atmosféru společně s V. A na vánoční trhy na náměstí Míru. V mrazivém počasí nás zahřál kelímek čokolády i horký jablečný nápoj. Někteří si s sebou odnesl i pár drobností. Tím naše akce nekončila. Cestou zpět jsme si prohlédly výstavu betlému ve Viničním domě.                                                                                        
                                                                        Květa Novotná

 

Dopravní výchova

V prosinci proběhly na škole besedy o dopravní výchově s policisty. Nejdříve byla přednáška a potom se besedovalo a na praktických ukázkách děti řešily dopravní situace. Všichni jsme účastníky silničního provozu a ukázalo se, že je třeba tématiku bezpečnosti v dopravě určitě opakovaně připomínat.                                                                                 Květa Novotná

Projekt ZE MĚ MY

Projekt ZE MĚ MY

I v letošním školním roce jsme měli projektový den, kterého se zúčastnily všechny školy na Praze 12. Letos jsme si dali motto: „ Společně balónem kolem Země“. Práce probíhala ve skupinách a na pomoc nám přišly i dvě maminky. Děti se seznámily s výtvarnou technikou drátování. Nebylo to úplně jednoduché, ale dílo se zdařilo! Jedna skupina malovala Zeměkouli, jejich úkolem bylo zvětšení na základě čtvercové sítě. Navzájem si potom vyprávěly o tom, jak se práce dařila. Projektový den děti hodnotily velmi kladně, zaujaly je nejen techniky, ale líbila se jim i společná práce. Na závěr moc děkujeme maminkám Báry a Terky za pomoc.
                                                                                                                              Květa Novotná

 

Planetárium

V listopadu jsme probírali učivo o vesmíru, a tak jsme si zpestřili výuku návštěvou  planetária v Holešovicích. Dověděli jsme se mnoho nových informací v zajímavém prostředí.

                                                                                                                                     Květa Novotná

Exkurze do Hasičské stanice č. 11 Modřany

22. září jsme navštívili stanici v Modřanech. Pod odborným vedením jsme si prohlédli stanici, dověděli se mnoho informací o práci hasičů a prozkoumali i podrobně zařízení hasičských vozů. Dokonce jsme měli možnost vyzkoušet si oblek, který slouží k záchraně lidí z hořících budov. Exkurze byla velmi zajímavá a je nám jasné, že kdyby se dodržovala bezpečnost při různých činnostech, mnohokrát by hasiči zasahovat nemuseli.
Květa Novotná

Sochařské sympozium Karel IV. – odkaz v kameni

V září jsme se zúčastnili výtvarné dílny ve Viničním domku v rámci sochařského sympozia. Děti vytvářely reliéfy z porobetonu.. Po chvilce rozpaků se vrhly do práce. Pod jejich rukama vznikaly zajímavé tvary. A co víc, mohly se podívat, jak pracují opravdoví sochaři, kteří spolu s námi vytvářeli svá díla, a dokonce byli ochotni odpovídat  i na zvědavé otázky. Akce byla velice úspěšná, výtvarná díla jsme ve škole přidali k výstavě o Karlu IV.            
                                                                                                                              Květa Novotná

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy