logotyp

7.A

Krásné prázdniny

Přeji všem krásné a pohodové prázdniny, hodně zážitků, příjemné počasí a pevné zdraví.
Sejdeme se zase  3.září.Úžasný

Třídní uč. Daniela Dolejší

Proběhlo

21.6. - exkurze letiště Praha
19.6. - kino
14.6. - přednáška "Mláďata"

ZOO

Dne 28.5. jsme navštívili ZOO Praha.Prošli jsme Indonéskou džunglí, Africkým pavilonem, pavilonem hrochů, žiraf a slonů.
Ve spodní části jsme plnili úkoly v pavilónu šelem.


Kino

3.5. - návštěva kina Modřany. Film Planeta Česko.

Velikonoční vycházka

Velikonoční vycházkaDne 22.3. jsme navštívili Lhotecký kostel PANNY MARIE KRÁLOVNY MÍRU. S výkladem jsme prošli moderní a vyhledávanou křížovou cestu.

KINO - 15.2.

KINO - 15.2.Film "Síla lidskosti" + beseda.
V roce 2000 natočil režisér Matej Mináč dokument o zachránci šesti set šedesáti devíti českých židovských dětí, kterým umožnil odjet z Československa do Anglie.

5.1.2018 - SOVY - přednáška

Přání

Vše nejlepší v novém roce 2018.

TPCA Kolín - 21.12.

Krokodýlí zoo - 23.11.2017

Interaktivní veletrh - Ústav experimentální botaniky AV ČR 9.11.2017

Výstava her a hlavolamů

Dne 14.9. jsme navštívili zajímavou výstavu. Zahráli jsme si hodně her, někteří si i nějaké hry nakoupili. Jiní se nechali inspirovat na přání pod stromeček.

Krásné prázdniny

Koněpruské jeskyně

Velký výlet jsme absolvovali ve středu 21.6. Po úmorných vedrech jsme se těšili do podzemí a teplot kolem 10 stupňů. Na prohlídku jsme dostali každý obrovskou baterku a zvědavě jsme sestupovali do nitra skal. Chlad a skoro 100% vlhkost vzduchu tvořily příjemné prostředí. Paní průvodkyně vyprávěla o historii jeskyní a ukazovala zajímavosti. Vysvětlila tvorbu krápníků, ukázala koněpruské růžičky a nakonec i místo, kde kdysi byla i penězokazecká dílna. Z jeskyní jsme kousek pokračovali po naučné stezce ZLATÝ KŮŇ, která prochází starým lomem. A tady se mnozí z nás na chvíli stali paleontology a objevovali v kouscích vápence zkameněliny a otisky prvohorních živočichů. A tak svačiny nahradily vzorky zkamenělin.

Procházka Modřanskou roklí

V úterý 20.6. jsme vyrazili na vycházku. Ze staré Písnice jsme po modré turistické značce procházeli malebnou lesnatou krajinou až k retenční nádrži. Pak už jsme pokračovali naučnou stezkou skrz Modřanskou rokli. A nebýt velkého horka, které nás v závěru srazilo na kolena, to byl pěkný výlet.

Přírodovědná stanice

Čtvrtek 8.6.2017

Techmánie

TechmánieJako předvánoční dáreček jsme si letos nadělili výlet. Jeli jsme do Plzně, na prohlídku Techmánie. Využili jsme malé návštěvnosti v tomto období a většinu exponátů jsme si v klidu vyzkoušeli a prohlédli.Ani se nám nechtělo domů.

Betlémy

BetlémyV úterý 20.12. jsme navštívili výstavu betlémů ve Viničním domku. Betlémy byly z různých měst a také z naší čtvrti - Modřany. Viděli jsme přímo Modřanský betlém a nejnovější Povltavský betlém.

Merkuriáda

MerkuriádaMatky, šroubky, dílce - a co s tím? To už všichni víme.Předvánoční čas jsme si ve třídě zkrátili prací se stavebnicí Merkur. Každá skupinka měla jednu velkou stavebnici a snažila se zrealizovat svůj nápad. A tak se mezi hotovými výtvory objevily: Staroměstské náměstí, letadlo i s přistávací plochou, autobazar, dvoupatrový autobus s pyramidou a zcela funkční pásový jeřáb. Škoda, že jsme museli výtvory zpátky rozšroubovat a předat stavebnice zase další třídě. Pevně věříme, že některé z výtvorů uspějí i v celoškolním kole Merkuriády.

Sběr papíru

Děkuji všem, kteří přinesli sběr a podpořili tak školní akci.

Penthea

PentheaV pátek 14.10. jsme se zúčastnili povídání o záchranné stanici volně žijících zvířat. Program byl doplněn o ukázky živých zvířat - ježka, puštíka a káněte. Přednáška se nám moc líbila.

Nový školní rok 2016/17

Nastupujeme na druhý stupeň. Je nás 21, 6 chlapců a 15 dívek. Nově jsme mezi sebou přivítali novou spolužačku Nikolku a novou paní asistentku p.Hlobilovou.

Královskou cestou na Pražský hrad

Královskou cestou na Pražský hradVe čtvrtek 23.6. jsme se vydali společně s 5.C Královskou cestou až na Pražský hrad a po Starých zámeckých schodech na Malostranskou stanici metra. Průvodcem nám byl odborník na dějepis pan učitel František Kadlec. Cestou jsme si povídali o historických pamětihodnostech naší "matičky" Prahy. Od Prašné brány jsme šli přes Staroměstské náměstí okolo sousoší mistra Jana Husa, míjeli jsme Staroměstský orloj, Palác Kinských, přes Karlům most jsme došli na Malostranské náměstí a Nerudovou ulicí až na Pražský hrad, odkud byl nádherný výhled na Petřín a celou stověžatou Prahu. Úžasný

Program prevence - "Hurá na prázdniny"

Program prevence - Ve středu 22. června proběhl projektový den prvního stupně - program prevence s názvem "Hurá na prázdniny". Žáci procházeli několika stanovišti, v nichž měli za úkol plnit různé úkoly, jejichž cílem bylo předcházení problémům a následkům, které jsou spojeny s různými nebezpečími, s nimiž by se děti mohly setkat o prázdninách.  Rozpačitý


Výlet do Adrenalin parku Jedlová

Výlet do Adrenalin parku JedlováNa závěrečný školní výlet jsme si vybrali Adrenalin park v Jedlové u Jiřetína. U dolní stanice lanovky jsme si vyzkoušeli volný pád ze 14 metrové obří houpačky pro dvě osoby a dále sjezdové motokáry, kdy nás vlek vyvezl na kopec a dolů jsme sjížděli po sjezdovce. Po obědě jsme se vypravili k horní stanici lanovky asi 1 km vzdálené, kde jsme za doprovodu instruktora prolezli celý lanový park - překonávali jsme překážky ve výšce 5 - 7 metrů, vyzbrojeni karabinami a popruhy pro zajištění... Někteří zájemci se ještě nakonec vypravili na rozhlednu, kde byl nádherný výhled do okolí po Lužických horách. Děti byly z výletu opravdu nadšené a vůbec je jim nechtělo do autobusu na zpáteční cestu domů. Překvapený

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy