logotyp

8.B

Hugův výlet - s Jiříkem

Hugův výlet - s JiříkemHugo si i tentokrát užíval sněhu - s Jirkou, který ho vzal na hory. Jirka odvážně Huga provokoval a ten mu vše vrátil, když Jirku celého zahrabal. Ale nebyl by to náš Jiřík, kdyby se s Hugem neusmířil - a jak jinak, než polibkem :D

Tajuplné sovy

Tajuplné sovyZáchranná stanice v Praze, která pomáhá všemožným druhům živočichů, nás navštívila u nás ve škole. Měli jsme možnost dozvědět se něco nového o sovách - jak žijí, jak s něma pracovat, jak se chovat apod. Velmi povedená akce byla odměněna velkým potleskem. A navíc jsme každý přispěl i malinkou částkou, která jim pomáhá se vrátit zpět do přírody.

Hugův druhý výlet - s Májou

Hugův druhý výlet - s MájouHugův druhý výlet byl tentokrát ve znamení sněhu - jel s Májou na hory, kde se očividně dobře bavil. Náš třídní mazlík se kouloval, pral ve sněhu a stavěl sněhuláka. Zde je malá ochutnávka... Kdopak se Huga ujme příště?

Hugův první výlet

Hugův první výletHugo, náš třídní mazlík, poprvé opustil bezpečí třídy. Byl jsem demokraticky ve třídě zvolen, jako první průvodce (nikdo jiný z dětí Huga ten víkend nechtěl :D). S Hugem jsme si zahráli badminton, šli do kina a po náročném dni jsme si schrupli... Jsem zvědav, co mu připraví o víkendu děti... :) Počkáme a uvidíme.

Kamarád Ignác

Kamarád IgnácKdyž jsme si opakovali vědomosti o lidské kostře (někteří dokonce viděli kostru poprvé), pozvali jsme odborníka Ignáce, který nám ji představoval. Naše Nikolka byla tak Ignácem okouzlena, že si šla hned domluvit rande a foto:) No není Ignác k nakousnutí?

Máme Huga :)

Máme Huga :)Od Vánoc se k nám připojil nový kamarád, kterého jsme pojmenovali Hugo. Hugo je náš maskot třídy. Bude s námi v týdnu ve třídě. Na víkendy poputuje na zážitky k jednotlivcům z naší miloučké třídy. Hugo už se moc těší, jak se zde budou jeho fotky s námi objevovat. Těšíte se taky? :D

Talentovaní kreslíři :D

Dnes jsme si ve škole hráli na poznávání nakreslených obrázků - uhodne je také? :D Osmáčci jsou talentovaní :)

MIK MIKU MIK MIKU MIKULÁŠ...

MIK MIKU MIK MIKU MIKULÁŠ...I k nám zavítal Mikuláš a jeho pomocníček :D

Dětská charta

Dětská chartaDětská práva - to byl název projektu, kterého jsme se účastnili.
Velmi těžké téma, které si museli žáci sami pořádně projít a ve skupinkách jej pak představit svým mladším spolužákům. Byl jsem velmi mile překvapen, jak se tohoto nelehkého úkolu naši malincí osmáčci ujali a vše si pořádně přichystali. Potom sebrali poslední zbytky sil a vše předvedli, vysvětlili a ukázali svým mladším kamarádům, kteří je odměnili velikým potleskem :)

ZE MĚ MY

ZE MĚ MYProjekt ZE MĚ MY byl projektem, kde jsme se učili pohybu a komunikaci růzmými (i netradičními) způsoby. Osmáci byli tentokrát v roli vedoucíh skupin, kde byli žáci sedmých, šestých a pátých tříd. Dokonce byli někteří i vedoucí na stanovištích. Projekt se vydařil i právě díky tomu, že máme opravdu tak šikonvné osmáčky :D

My jsme 8.Bé

My jsme 8.BéV nomém školním roce jsme se sešli opět v plné síle, nadšení a elánu. Snad nás síla bude provázet nejen do konce září :D

Škola v přírodě - Hrachov 2016


V pondělí 16.5. jsme opuštěli naši milovanou školičku a pádili jsme směr Příbram, kde jsme v nedaleké vesničce Hrachov trávili čas ve škole v přírodě. Měli jsme dosti pestrý program, který propojovala celopobytová hra. První večer nás netradičně čekala diskotéka, kterou jsme si pořádně užili. Další den jsme se seznamovali s místní zvířenou a naším úkolem bylo představovat později, co jsme si připravili v podobě přednášek, za které jsme si odvezli diplom. Navštívili jsme překážkové centrum, kdy jsme se pokošeli přebrodit lanový žebřík, chodit po laně atd. Ve zvířecím centru, kdy nám byla představována nemocná a zraněná zvířátka, se nám také velice líbilo - hlavně orel, káně, poštolka, liška, sova a mnohá další zvířátka.

 Zajímavým zážitkem byl určitě den profesí, kdy si připravili deváťáci profese, za které jsme platili obdrženými financemi. Například nás vozili v taxíku (kolečka, záda jednoho z našich deváťáků), věštili nám budoucnost, připravili tetovací salon, odpověděli na kteroukoli otázku světa apod.

Při našem výletě po okolí jsme cestou narazili na krásnou užovku a sousty hmyzých přátel, o kterých jsme se učili a jako přídavkem jsme se setkali také s místní čarodějnicí, které jsme museli rychle utéct. Velmi nás bavi i minigolf a živý fotbálek, který nám ukázal, že není jednoduché být živým panáčkem u tyče... :D

Naše škola v přírodě byla opravdu povedená a doufáme, že příští rok bude minimálně stejně pestrá.

Přírodopisná exkurze

Ve středu 20. 4. jsme se jako třída zúčastili přírodopisné exkurze, kde nám přednášeli včelaři ze života včelstva a včelařů. V rámci této přednášky nás seznámili i se soutěží o vzácné stromy v Praze. Přednášky byly zajímavé a také jsme se (jako je dnes zvykem) zvěčnit... Více

Vaření

300-350g mletého masa (vepřové nebo vepřové/hovězí)
400g rajčat v plechovce (ne protlak)
1 balení špaget
sýr na posypání

Vánoční stromeček

Vánoční stromečekProtože se blíží Vánoce, v rámci předmětu výchova ke zdraví jsme si vyrobili neodmyslitelný symbol Vánoc - stromeček. Na výzdobě se podílel každý ze třídy. Stromeček byl vyroben z kartonových krabic, ozdoby z papíru a krepáku. Takže je celý recyklovatelný. Byť stromeček vypadá jednoduše, výroba byla náročná, ale všichni jsme do doho vložili veškeré síly a nyní se nám pyšně tyčí ve třídě, no posuďte sami...

Neviditelná výstava

Neviditelná výstava

Jaký je svět kolem nás, když jej nemůžeme vidět a jsme odkázáni pouze na naše zbylé smysly? To si neumíme představit, pokud si to neprožijeme. Navštívili jsme Novoměstskou radnici, kde jsme si vyzkoušeli být právě odkázáni na naše zbylé smysly - navštívili jsme neviditelnou výstavu. Po skupinkách nás vodili nevidomí průvodci po různých částech našeho "normálního" viditelného světa, ovšem v naprosté tmě - vodili nás po rušné ulici, kde jsme potkávali a poznávali běžná auta po hmatu a zvuku, snažili se přijít na to, jaké ovoce prodovači prodávají a co slyšíme na rušné ulici. Dále jsme se pohybovali po bytě, kde nás čekali nástrahy v podobě klasických překážek v kuchyni, koupelně, obyváku. Procházeli jsme zahradou a ohmatávali každé nářadí, co nám přišlo pod ruku. Ke konci prohlídky nás čekal bar, kde jsme si mohli v naprosté tmě, samozřejmě, koupit nápoj. Děti platily a musely poznat, zda jim bylo správně vráceno. 

V čekací mítnosti jsme si vyzkoušeli slepecké hole, hry pro nevidomé a mnoho jiných aktivit s tímto handicapem spojených. Díky dnešní náštěvě jsme pochopili, jaké to je se spoléhat na jiné smysly, než jen náš zrak. A jak se chovat k lidem, kteří nemají to štěstí, aby náš svět viděli v barvách, jako my.

Hračky pro Motol

Hračky pro Motol

Telofony, tablety, nové hry, kniha a jiná podobná přání... Každý z nás sní o něčem podobném. Ale Vánoce nejsou přeci pouze o nás, ale o rodině, zdraví a dělání radosti i ostatním. A tak jsme se zamysleli, komu bychom mohli udělat radost my. A vymysleli projekt, kde jsme vybrali hračky pro děti nemocné leukémií ve fakultní nemocnici Motol. Vytvořili jsme letáčky a letáky, seznámili celou školu s naším plánem a oslovili organizaci, která s dětmi z Motola spolupracuje. Ve čtvrtek, 3.12., se celá škola shromáždila, aby nám pomohla plnými doušky naplnit krabice pro děti. Touto cestou jim moc děkujeme, protože bez nich by tato akce nemohla fungovat (v neposlední řadě i všem rodičům, kteří tuto myšlenku podpořili). Sešla se spousta hraček, které jsme dva dny třídili. A že to byla fuška. V pondělí, 7.12., jsme pak hračky předali do rukou, které hračky odvezly. 

Malá rekapitulace, sešlo se: 225 plyšáčků, 77 omalovánek, bezpočet pastelek, fixů, vodovek, 105x DVD s pohádkama, 207 knížek, batůžky, hlavolamy, drobné hračky v podobě figurek, pananek, míčů apod.

Všem, VÁM, kteří jste nám pomohli, moc děkujeme!

Projektový den

Projektový denVe středu, 4. 11., pořádala naše škola den otevřených dveří. Součástí tohoto dne byl na druhém stupni projektový den, který byl zaměřen na člověka a svět okolo něj. Nejprve však celá škola okolo atria věšela obrázky, které spojovaly první i druhý stupeň (viz video na hlavní straně). Pak už přišel na řadu druhý stupeň samotatně. Děti byly rozděleny na dvě skupiny, které dle svého časového rozvrhu bádaly po škole na různých stanovištích a sbíraly tak informace. Zažily, jaké to je být součástí sekty, kde se začala psát historie a budoucnost člověka, co znamená rasismus a xenofobie, rozšířily si informace o emigrantech, jaká jsou v Asii náboženství a jaká můžeme najít v Evropě apod. Děti na základě těchto informací zpracovávaly mapu a veškeré pro ně důležité informace napsaly, nakreslily do mapy. Akce se povedla a děti byly hodné, chápavé a velmi se činily... Velká chvála :)

My jsme 6.B

My jsme 6.BOd 1. září jsme 6.B. Máme nového třídního učitele a taky se změnil náš počet ve třídě. Nyní je nás 25. Protože jsme šikovná třída, místo fotografování jsme se nakreslily. Poznáte nás? To jsme MY, 6.B - Jirka, Dan, David, David H., Žeňa, Jonáš, Matěj, David V., Ondřej, Jakub, Vojta, Erik, Míra, Honza, Nikol, Denisa, Tarja, Tereza G., Marie, Kateřina, Zoe, Eliška, Sarah, Klárka, Terezka J.

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy