logotyp

9.B - PhDr. Šuráňová Hana

Blíží se konec roku 2017

Vážení příznivci 9.B.!

Končí rok 2017, ten následující bude pro všechny deváťáky rokem velké změny. Někteří se těší, někteří se nemohou dočkat, někteří se budou přes silvestrovský ohňostroj dívat do nového roku s obavami. Po devíti letech jistoty velká neznámá.

Od září už se my učitelé (a někdy jen my) i  vy žáci společně připravujeme na přijímací testy. Vtloukáme si do hlavy podstatné i nepodstatné informace a všem nám jde hlava kolem.

Ještě že tu jsou oddychové chvíle – projektové dny, prázdniny a třeba mikulášská nadílka. Také naše třída letos delegovala žáky na důležité role – Mikuláše, anděla a čerty.

Tento týden nás ještě čeká vánoční vycházka a v pátek naše vánoční besídka. Stromek je již připraven, tak doufám, že bude i něco pod ním.

                                       Krásné svátky a opravdu HODNĚ štěstí v novém roce

                                                                               Přeje Vaše Hana Š.

EXKURZE DO BOTANICKÉ ZAHRADY

V rámci dne fascinace rostlinami 2016 jsme ve středu 18.5. navštívili Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty. Viděli jsme krásné rostliny jako např. čajovník čínský, kávovník arabský, viktorii královskou, datlovník, jinan dvoulaločný. Když jsme přijeli, nečekali na nás jen rostliny, ale i různé druhy kamenů. Mohli jsme se podívat na rostliny a řasy zblízka mikroskopem. Celá exkurze byla krásná a zajímavá.

 

Amanda Marku

Tereza Kukačková

Kristýna Motejlová

EXKURZE DO SBĚRNÉHO DVORA

V úterý 17.5. jsme navštívili sběrný dvůr, kde jsme zjistili, co všechno můžeme přinést do sběrnéhoé dvora. Patří tam např. žárovky, elektro, elektrické kabely, pneumatiky a další. Poté jsme se přemístili do kompostárny a zde jsme se dozvěděli, co všechno se děje s bio odpadem. Také nechyběla ani ukázka, jak se bio odpad řádkuje. Poslední zástávkou byla čistička odpadních vod, kde jsme zjistili, co se děje s vodou, abychom jí mohli pít. Všechny tyto exkurze byly velmi zájímavé a poučné.

Amanda Marku

Tereza Kukačková

Kristýna Motejlová

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy