logotyp

Akce 1

Povídání o Hejného metodě

Povídání o Hejného metoděPro rodiče budoucích prvňáčků jsme uspořádali ukázkovou hodinu a povídání o Hejného metodě výuky matematiky. S rodiči si povídala lektorka H-matu Martina Hálová.

Velikonoční dílny

Velikonoční dílnyV úterý 27. března si děti ze školní družiny užily odpolední velikonoční dílny. Zdobily perníčky, pletly pomlázky a vyráběly velikonoční dekorace.

Divadelní týden

Divadelní týden

Divadelní týden na Mráčkovce se moc povedl! Děti ze 4. a 5. tříd hrály pro modřanské školky pohádky, které si samy nazkoušely. I když mnozí měli velkou trému, hráli úžasně! Mezi jednotlivými pohádkami zazpívaly děti ze 3. tříd písničky o vyjmenovaných slovech, které vznikly přímo u nás na Mráčkovce. A také se jim to moc povedlo.
Celý týden vyvrcholil ve čtvrtek odpoledne představením pro rodiče, které jsme si všichni skvěle užili. Děkujeme všem hercům, zpěvákům, kulisákům i všem ostatním za krásné zážitky po celý týden!

Tajemné sovy

Tajemné sovy

Opět jsme se setkali s úžasnými nočními lovci - navštívily nás tajemné sovy. Viděli jsme sovu pálenou, puštíka, sýčka, výra velkého i nejmenší sovičku - výrečka malého. Dokonce jsme si všichni pohladili puštíka, přestože i on (zrovna jako jeho ostatní kamarádi) hlazení rád nemá. Samozřejmě jsme se dozvěděli mnoho zajímavého z jejich tajemného života.

Mikuláš

MikulášDěti i letos ve třídách navštívili Mikuláš, čerti a krásní andělé. A nikoho si neodnesli!

Tvoření s prarodiči ve 3.A

Tvoření s prarodiči ve 3.APři dnešním již tradičním tvoření s prarodiči jsme vyráběli sovičky a pavouky. Začali jsme tím, že jsme dřevěné špalíky zbrousili smirkovým papírem a potom jsme je vytvářeli temperovými barvami. Pracovali jsme ve skupinkách, tak aby v každé byl alespoŇ jeden prarodič. babičky i dědečková nám pomáhali radou i přiložením rukou k dílu.  Pavouky jsme tvořili z lízátek. Měli jsme z návštěvy prarodičů radost. Prarodiče si po těžké a namáhavé praci s námi dali i svačinku. Všichni jsme si 2 hodiny tvoření jako vždy užili a domluvili jsme se na dalším setkání na jaře při velikonočním tvoření.

Modřanská charta

Modřanská charta8. listopadu 2017 proběhl na naší škole projektový den v rámci akce Modřanská charta. Naši úžasní deváťáci navštívili třídy 1. stupně a pomocí jednoduchých her upozorňovali své mladší spolužáky na problematiku lidských a dětských práv.

Žížaly ve 3.A

Žížaly ve 3.A

V naší škole máme moc šikovný ekotým. Ten mj. zažádal o grant na vermikompostér (kompostování s pomocí žížal), který nám městská část schválila, a tak jsme jeden takový pořídili. Už se v něm zabydlují první žížaly. A kde ho najdete? Ve třídě 3.A.

Matematika v 2. ročníku

Matematika v 2. ročníkuPraktické využítí matematiky v běžném životě je pro nás zábava. Pomoc nadaných žáků se učiteli vždycky hodí.

Masopustní tvoření ve 2.třídách

Masopustní tvoření ve 2.třídáchVe 2.třídách jsme se vesele pustili do masopustního veselého tvoření. Jednou z činností bylo modelování.

Hejného metoda

Hejného metoda

   V letošní 1.A se děti učí matematiku metodou profesora M. Hejného, která je založena na tom, aby matematiku děti objevovaly samy a s radostí.
   Děti pracují v jednotlivých prostředích, která vycházejí z jejich zkušeností. Například sčítat a odčítat se učí KROKOVÁNÍM, orientaci v prostoru pomáhají budovat KRYCHLOVÉ STAVBY a geometrické tvary děti poznávají tím, že si je skládají z DŘÍVEK.
   Aby matematice kromě dětí rozuměli i jejich rodiče, budou pro ně uspořádány rodičovské kavárny s Hejného matematikou, semináře, na kterých si budou moci vyzkoušet jednotlivá prostředí „na vlastní kůži“. Zkusí se tak učit jako děti a možná zjistí, že matematika opravdu „nebolí“.

Plavecký výcvik 2.ročníku

Plavecký výcvik 2.ročníkuKaždoročně se II. ročník účastní plaveckého výcviku.
Tak i letos všech 75 žáků druhých tříd vyjíždí každé úterý do bazénu YMCA.

Mikuláš

Mikuláš5.prosince  na Mráčkovku s dlouholetou tradicí zavítá do všech tříd hodný Mikuláš s andělem,  ale přichází i obávaní čerti.

Tramvaj

TramvajI. a II. ročníky byly proškoleny příslušníkem Policie České republiky o bezpečném chování dětí v roli účastníků silničního provozu pod názvem ,,TRAMVAJ" . Vydali jsme se do Podolí na zastávku ,,Dvorce", kde na nás na tramvajové smyčce čekal tramvajový vůz s panem řidičem a policistou. Policista nám vyprávěl o nebezpečí, které nám hrozí co by účastníkům silničního provozu a hlavně jaká pravidla bezpečného chování máme dodržovat, abychom byli v bezpečí. Pan řidič nám ukázal tramvaj, tak jak ji neznáme. A  na konec jsme se na malou chvilku mohli stát i jejím řidičem.

WWW stránky na procvičování učiva

ČJ: www.pravopisne.czwww.gramar.in

31.3. Sběr papíru

V posledním týdnu měsíce března proběhl další týden sběru papíru. Po nastavení nových pravidel se strhl úplný maraton. Poslední den sběru - v pátek přistavovaly Pražské suroviny již 6 kontejner.
Moc děkuji všem rodičům, žákům , ale také prarodičům, kteří sbírali, balili asvazovali a neúnavně přiváželi či nosili starý papír.

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy