logotyp

Archiv

Video klip z projektového dne ZE MĚ MY

Klip spustíte zde.

Pravidla sběru papíru

Podrobnější informace v sekci SRPŠ nebo zde

Dopravní situace před školou

Vážení rodiče,

na základě vašeho podnětu ohledně nebezpečné dopravní situace v ranních hodinách před školou jsem znovu kontaktovala městskou policii. Ta mi po svém šetření před školou sdělila následující:

„… nejkritičtější období, kdy přijíždí nejvíce vozidel je v době mezi 07:35 – 07:50 hod. V této době se na místě vystřídalo cca 40 vozidel, z toho se cca 30 řidičů dopustilo dopravních přestupků např. (porušení zákazu zastavení, stání v křižovatce, nedovolené stání před přechodem pro chodce, couvání na přechodu pro chodce, atd.). Dále bylo zjištěno, že v rámci zvýšeného provozu motorových vozidel se i před křižovatkou Mráčkova x Kutilova tvoří kolony vozidel, které chtějí vjet až před areál základní školy.“

Proto jsem byla požádána o to, abych vás informovala „…o nutnosti respektování dopravního značení před školou, popř. omezení zajíždění motorových vozidel pře školu na dobu nezbytně nutnou a v nezbytných případech….

 Pokud se situace ani po sdělení rodičům do cca 14 dní nezlepší, budeme nuceni zahájit nekompromisní represivní opatření, která bezesporu vyvolají vlnu nevole ze strany rodičů žáků Vaší školy.“

 

...filmy ve škole aneb co se v mládí naučíš ...

… ve škole číst, psát, počítat, … Ale dnes i věci, o kterých se našim rodičům ani nesnilo. Zkušenosti s filmy máme samozřejmě všichni, ale „udělat“ film na základce? A nejen nějaký. Film, který dokáže diváky opravdu oslovit a zaujmout. Tak takové filmy v naší škole již mnoho let vznikají.

Začalo to před 10 lety. Tehdy se žáci spolu s nadšeným panem učitelem Marcelem Šuslíkem vydali prvními opatrnými kroky na neprobádanou filmovou půdu. Kamery zdaleka neměly dnešní parametry, pomocníkem jim bylo školní nahrávací studio, ale hlavně tady byla chuť se něco nového naučit, něco poznat a zvládnout. A to se opravdu podařilo. Přibývalo dalších a dalších zájemců, natočené žákovské filmy oslovovaly stále nové a mladší spolužáky. Proč to také nezkusit? A tak postupně 10 let sbírali žáci naší školy nejen zkušenosti, ale i větší či menší ceny na filmových žákovských soutěžích. Baví vás, co děláte ve škole? Ne vždy, ale dělat filmy, to nás opravdu baví! Možná o těch dnešních autorech žákovských filmů za pár let uslyšíme i v jiných souvislostech. Ale dnes? Naši žáci z tříd 8.A a 9.A letos získali první tři ceny v již tradiční filmové soutěži Antifetfest a dívky z 8.A se svým filmem s aktuálním tématem anorexie postupují do celopražského kola.

Všem úspěšným filmařům blahopřejeme a věříme, že je filmy budou i nadále bavit.

Jaká byla oslava 35. narozenin školy?

Jednoznačně SKVĚLÁ!  Nejen počasí nám mimořádně přálo, ale nedá se spočítat, kolik lidí s chutí přiložilo symbolickou ruku k přípravám těchto oslav. S pomocí všech zaměstnanců a žáků  školy jsme samozřejmě počítali, ale významně pomohlo Sdružení rodičů a příznivců školy ve spolupráci se zástupci  MČ Prahy 12 včele s panem starostou Milanem Maruštíkem. Ocenili jsme každou individuální pomoc rodičů, speciálně si velmi ceníme dodání barevných nafukovacích balonků pro všechny žáky školy od pana Mrakeše.  A za to, že žáci kromě barevného balonku dostali zdarma výměnou za školní peníz „MRÁČEK“ občerstvení včetně nápoje, vděčíme firmě TVM TOWER. Tato firma nám také sponzorsky zajistila ozvučení celé akce, která se ve čtvrtek 18. května uskutečnila v prostoru sportovního areálu VOSA.

Všem, kdo mají zásluhu na skvělém průběhu „narozeninové akce“, velmi děkujeme, protože si  jejich pomoci velice vážíme. Ono by se to bez vás  opravdu takhle skvěle nepovedlo. Dále děkujeme všem hostům a bývalým zaměstnancům i žákům, kteří si udělali čas, našli k nám i po letech cestu, protože usoudili, že ta návštěva může stát  za to. Domníváme se, že nikdo nelitoval.

Tak ještě jednou přejeme škole VŠECHNO NEJLEPŠÍ K 35. NAROZENINÁM A MNOHO ÚSPĚCHŮ DO DALŠÍCH LET.

Oslava 35. výročí školy

Jak o nás napsali na MČ Prahy 12.

Krásné prázdniny

Školní rok, ve kterém škola oslavila své 35. narozeniny, skončil a před námi všemi  jsou zasloužené prázdniny. Byl to rok náročný a skvělý zároveň, jak už to ve škole bývá. To, že se podařil, je zásluha vás všech. Učitelů a dalších zaměstnanců školy, žáků, rodičů a dalších příznivců školy, kteří nám rádi pomáhají. Je skvělé, když víme, že se na sebe můžeme vzájemně spolehnout. A tak si užijte dlouhé krásné prázdniny naplněné spoustou zajímavých aktivit, které si jen můžete přát.

A já osobně, protože tímto školním rokem ve škole končím,  bych se s vámi všemi touto cestou ráda rozloučila a poděkovala za příjemnou dlouholetou spolupráci, které si opravdu velice vážím. Bez vás by škola nebyla taková, jaká je. Děkuji vám všem a přeji vám i škole, aby se do budoucna všechno dařilo.

Mgr. Zdeňka Šklíbová, ředitelka školy

Aktualizace stránek

K aktualizaci těchto stránek a stránek jednotlivých tříd bude probíhat v týdnu od 4.9. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení.
Vedení školy

Důležité! Informace o bezlepkové dietě ve školní jídelně.

Důležité! Informace o bezlepkové dietě ve školní jídelně.

Vážení rodiče. 


Po námětech z rady rodičů jsme se detailněji podívali na možnost opětovného zavedení bezlepkové diety do školní jídelny. Legislativní cestu jsme nalezli. Proto pokud máte z doložených zdravotních důvodů zájem o bezlepkové obědy, napište na email sagatova@mrackova.cz do 21. 9. 2017 do 12:00.

Upozorňujeme, že bezlepkovu stravu jsme schopni zajistit od minimálního počtu 5 žáků. 

Bakaláři

Bakaláři

Vážení rodiče!

Dnes obdrželi žáci přístupové jméno a heslo k online žákovské knížce. Pro rodiče a žáky je přístup stejný, jelikož Vám umožní v tuto chvíli pouze údaje prohlížet. Odkaz na aplikaci naleznete na webu www.mrackova.cz hned nahoře na stránce, případně můžete využít přímý odkaz zde: https://mrackova.bakalari.cz/next/login.aspx

Pro zjednodušení prohlížení si můžete stáhnout oficiální aplikaci Bakaláři, fungující na Androidu, iOS i na Windows telefonech.

Spouštíme testovací provoz, takže mějte trpělivost, pokud nebude vše fungovat jak má. V případě, že se vyskytnou nějaké problémy, dejte nám prosím informaci na email lnenicka@mrackova.cz.

Doufáme, že se Vám bude nový systém líbit.

ZE MĚ MY - pozvánka na výstavu

ZE MĚ MY - pozvánka na výstavu

DŮLEŽITÁ ZMĚNA V BAKALÁŘÍCH!

Vážení rodiče. 

V rámci usnadnění komunikace školy s Vámi jsme se rozhodli zavést rozdělené přístupy pro žáky a rodiče do Bakalářů. Tuto změnu zavádíme zejména z důvodu zprovoznění služby s názvem Komens, která umožní učitelům zasílat zprávy Vám osobně, ale zároveň i opačnou cestou, tedy od Vás k jednotlivým učitelům. Pro zachování funkčnosti této komunikace tedy rozdělujeme přístupy pro žáky a pro Vás. 

Nová hesla budou vydávána oproti podpisu zítra na třídních schůzkách! Pracujeme na tom, aby v co nejkratší době byla funkční možnost měnit heslo přes email, tedy abyste měli veškeré pohodlí při práci s přístupem. 

 

Žákům budou vydána hesla do systému hned ve středu ráno ve škole. Stará hesla již NEBUDOU funkční. 

Děkujeme za pochopení a předem se omlouváme za veškeré nepříjemnsoti, které Vám tato změna může přinést. Věříme, že je to správný krok a toto rozdělení zjednoduší komunikaci mezi Vámi a školou.

Děkujeme.

Za ZŠ Ondřej Lněnička, ředitel

Zapojili jsme se do projektu

Zapojili jsme se do projektuŠkola se zapojila do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi. Podrobnější informace v sekci Projekty v části se stejným názvem nebo proklikem zde.

Kroužky na 2. pololetí

Vzhledem k malému počtu zájemců o kroužek Hry a hlavolamy se tento kroužek v 2. pololetí nebude otvírat. Budou však nepravidelně organizována herní odpoledne pro zájemce.

Od 1.3. 2018 žáci, kteří nemají uhrazený kroužek na 2. pololetí, nemohou kroužek navštěvovat. Uhradit kroužek můžete po domluvě, ideálně napište na e-mail: bohmova@mrackova.cz.

Děkuji Hana Böhmová


Další zpráva:

Vážení rodiče,

bohužel se po prvních 2 lekcích v ZŠ Prof. Švejcaranikdo další na kroužek VĚDA NÁS BAVÍ nepřihlásil. Z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí (4) není možné kroužek otevřít. V případě úhrady kroužkovného Vám bude platba vrácena zpět na účet.

Omlouvám se za komplikace

Ing. Monika Pincová

mpincova@vedanasbavi.cz

+420 724 233 543

Ukázková hodina Hejného matematiky

Ukázková hodina Hejného matematikyVážení rodiče. 

Ku příležitosti zápisu jsme pro Vás připravili ukázkovou hodinu matematiky, vyučované metodou pana profesora Hejného. Uskuteční se ve čtvrtek 5. dubna v 17:00 ve společenské místnosti. Ukázka je vhodná pro rodiče budoucích prvňáků, kteří váhají, jestli bude matematika Hejného to pravé, ale i pro všechny, kteří chtějí zažít, jak vyučování vypadá. 

Více info o Hejného metodě: https://www.h-mat.cz/

Budeme se těšit!


Ukliďme Česko!

Ukliďme Česko!

Pojďte s námi!

Naše škola se letos zapojí do pořádání úklidů, kterých je po České republice letos nahlášeno . My se sejdeme dvakrát, abychom vyhověli každému, kdo by nám chtěl v tomto snažení pomoci.

První sběr se uskuteční v pátek 6. 4. v 17:00 a proběhne v těsném okolí školy.

Druhý se uskuteční v sobotu 7. 4. v 9:00 a ten rozšíříme do Píšovického lesíka, který se rozkládá pod školou, na areál VOSA a kamkoli, kam nás nohy zavedou.

Oba dny předpokládáme trvání max 1h.

Těšíme se na každého!

Sešity pro žáky 2. stupně

 

 

6

7

8

9

Čj

2x544,2x524,444

564,524,444

564,544,444

564,544,444

Aj

544,524

2x544,524

2x544,524

2x544,524

M

440, 445, 540

460 (440), 445, 540

440,445,540

460 (440), 445, 540

D

544 (564)

544 (564)

544 (564)

544 (564)

440

440

440

440

F

545

545

545

545

Z

440

440

440

440

Ch

---

---

540

540

Vo, Vz

544

544

544

544

Čp

524 (520)

---

---

---

Rj, Nj

---

544

544

544

 

Čísla sešitů:

1.číslice – velikost (4=A4, 5=A5)

2.číslice – počet desítek listů (2=20 listů, 4=40 listů, 6=60 listů)

3.číslice – (0=čistý, 4=linkovaný, 5=čtverečkovaný)

Poznámky k tabulce:

544 (564) – může být 544 nebo 564

524 (520) – může být 524 nebo 520


Rada rodičů

Rada rodičůSrdečně zveme zástupce Rady rodičů na setkání 18. 9. 2018 v 16:30 tradičně ve společenské místnosti. 

Nabídka nepovinných předmětů pro žáky 6. a 7. tříd

 

Hudební soubor

Pondělí

14:15-15,00

Tůmová

6. -7.tř.

Konverzace v Aj

Pondělí

14:00-14:45

Klepač

7.tř.

Historický seminář

Čtvrtek Lichý

14:00-15:30

Jiříček

6. -7.tř.

Ekologický seminář

Pondělí Lichý

14:00-15:30

Janáčková

6. -7.tř.

 

 

 

Pokud se žák(yně) přihlásí, stává se předmět povinným a je nutné ho navštěvovat. Hodnotí se známkou, která je na zadní straně vysvědčení.


KNIHOMAP

KNIHOMAPAkce KnihoMAP 2018 se koná v sobotu 10. listopadu od 9.00 do 17.00 hodin v ZŠ prof. Švejcara v Praze 12.

KnihoMAP je určený pro učitele, žáky a jejich rodiče a samozřejmě pro všechny milovníky knih. Jeho součástí bude nejen prodejní výstava českých nakladatelství, ale také besedy s autory, autogramiády či workshopy.

Více informací získáte na 
www.mappraha12.cz.

Důležité upozornění o změně účtu školní jídelny!

Důležité upozornění o změně účtu školní jídelny!

Od 1.11.2018 se ruší sběrný účet u ČS  010876691/0800 -  platí pro souhlasy s inkasem.

Prosím, nejpozději do 16.11.2018 si změňte SOUHLAS  S INKASEM  na účet školní jídelny 70250339/0800

Variabilní symbol zůstává.

Pokud nebude změna provedena, nebude strženo stravné na následující měsíc.


Příspěvky pro SRPŠ

Příspěvky pro SRPŠVážení rodiče. 

Protože Ankety v Bakalářích se zúčastnilo pouhých 28%, rozhodli jsme se výši příspěvků zachovat. 

Tedy na třídních schůzkách 20.11. bude vybíráno 400 Kč za starší díte, 200 Kč za každé mladší. 

ZeMěMy na Mráčkovce!


Den Otevřených Dveří

Den Otevřených DveříVážení rodiče, 

srdečně Vás zveme na Den Otevřených Dveří, který se uskuteční 6. 12. 2018. Otevřené hodiny jsou k dispozici od 8:00 do 10:00.

Pokud se vám dané časy nehodí, je vždy možné využít individuálních návštěv po předchozí domluvě na mailu skola@mrackova.cz.

Výstava ZeMěMy otevřena pro školy a veřejnost!

Výstava ZeMěMy otevřena pro školy a veřejnost!Pokud byste se rádi podívali, jaké krásné "stánky" připravili žáci modřanských škol pro letošní ročník ZeMěMy, máte jedinečnou příležitost. Ve společenské místnosti naší školy si můžete materiály prohlédnout v připravené výstavě.
Otevírací doba pro veřejnost:

  • Pá 7. 12. od 13 do 17 hodin
  • Po 10. 12. ZAVŘENO
  • Út - Pá 11. - 14. 12. od 8 do 13 pro školy a od 14 do 17 pro veřejnost
  • po 17. 12. od 8 do 12 pro školy

Školní kolektivy poprosíme, ať se hlasí dopředu na email filcikova@mrackova.cz.

Těšíme se na Vás!

Změna rozvrhu dne 31. 1. 2019

Změna rozvrhu dne 31. 1. 2019Vážení rodiče, jak bylo předesíláno na třídních schůzkách, dne 31. 1. 2019 bude 1.h předáváno vysvědčení a v 8:45 je konec výuky. 

Družina bude v tento den pouze do 14:00.

Jídelna nevaří. Proběhne revizní a sanitární den. 


Děkujeme za pochopení.

Kroužky na 2. pololetí

Kroužky na 2. pololetíKroužky na další pololetí je možné platit tradičním způsobem od pondělí 28. 1. 2019 od 7:30 do 9:00 v kanceláři u paní zastupkyně Böhmové.

ŘEDITELSKÁ VOLNA

ŘEDITELSKÁ VOLNAVážení rodiče.

Pro letošní školní rok plánujeme ředitelská volna v těchto termínech:1) úterý 23. 4. 2019 ( po Velikonočním pondělí)

2) ve čtvrtek 9. a pátek 10. května 2019Den otevřených dveří pro rodiče budoucích prvňáčků

Den otevřených dveří pro rodiče budoucích prvňáčkůVážení rodiče, 

ve středu 3. dubna 2019 od 8:00 do 10.00 se uskuteční den otevřených dveří pro rodiče budoucích prvňáčků a samozřejmě i samotné budoucí školáky. Bude možno si prohlédnout školu a navštívit výuku v 1. a 2. třídách. 

Těšíme se na vás!

Zápis pro šk. rok 2019/2020

Zápis pro šk. rok 2019/2020Vážení rodiče. 

Sekce Informace k zápisu je již aktivní a nachází se na vrchu levého navigačního menu na našich stránkách. Postupně tam naleznete všechny důležité informace k zápisům do prvních tříd i do přípravné třídy. Kompletní informace budou uveřejněny nejpozději 15. 3. 2019.Klub předškoláčků 2019

Klub předškoláčků 2019KAPACITA NAPLNĚNA! Další přihlášky již nepřijímáme. 

Děkujeme za zájem a těšíme se na setkání!

Seznam přijatých do prvního ročníku

801/19
802/19
803/19
804/19
805/19
806/19
807/19
808/19
809/19
810/19
811/19
812/19
813/19
814/19
815/19

816/19
817/19
818/19
819/19
821/19
822/19
823/19
824/19
825/19
826/19
827/19
828/19
829/19
830/19
831/19

832/19
835/19
836/19
838/19
841/19
842/19
901/19
903/19
904/19
905/19
907/19
908/19
911/19
912/19
914/19

915/19
916/19
917/19
918/19
919/19
922/19
923/19
924/19
925/19
926/19
927/19
928/19
929/19
930/19
931/19

932/19
933/19
934/19
935/19
936/19
937/19
939/19
940/19
941/19
942/19
946/19
947/19
948/19
949/19


Z důvodu většího množství spádových žáků otevíráme tři první třídy, které jsou aktuálně kapacitně zcela naplněné

Rozhodnutí o přijetí si můžete převzít osobně na informační schůzce pro rodiče budoucích prvňáčků, která se uskuteční 6. 6. 2019 v 16:00 ve společenské místnosti školy. Případně je možné osobně vyzvednout po předchozí domluvě. Pokud jste u zápisu dodali identifikátor datové schránky, bude Vám rozhodnutí doručeno tam. 

Seznam nepřijatých do první třídy:

820/19
833/19
834/19
837/19

839/19
840/19
902/19
906/19

909/19
910/19
920/19
921/19

938/19
943/19
944/19
945/19

950/19
951/19
952/19


Rozhodnutí o nepřijetí zašleme na adresu udanou při zápisu.

Odklady školní docházky

Odklady školní docházkyVážení rodiče, 

odklady školní docházky jsou připravené k převzetí v kanceláři školy. 

Pokud si přejete zaslat odklad poštou, dejte nám prosím vědět na email lnenicka@mrackova.cz.

Děkujeme.

Středy pro budoucí prvňáčky

Středy pro budoucí prvňáčkyPočínaje středou 5. 6. 2019 budou pro naše budoucí prvňáčky pořádány návštěvní dny, kde se podívají po škole, vyzkouší si třídu a zacvičí si v tělocvičně. Prostě prožijí takovou zkoušku či ochutnávku toho, co přijde v září. Každou středu něco jiného. 

Vše začne od 14:00 na cca hodinu a žákům se věnují zkušené paní učitelky. Setkání jsou celkem tři, 5.6. a další dvě středy vždy ve stejném termínu.

Seznam dětí přijatých do Přípravné třídy

Níže jsou uvedeny kódy dětí, které byly přijaty do Přípravné třídy. Rozhodnutí budou k vyzvednutí od pondělí, případně je možné počkat na Informační schůzku, která se uskuteční ve čtvrtek 13. 6. 2019 v 16.00 ve společenské místnosti

702/19
704/19
705/19
706/19

708/19
710/19
713/19
714/19

716/19
717/19
719/19
720/19


PONDĚLNÍ HUDEBNÍ ODPOLEDNE

PONDĚLNÍ HUDEBNÍ ODPOLEDNE

Dnes odpoledne vystoupí několik skvělých holek a kluků z našeho 2. stupně. Od 16:00 hodin ve společenské místnosti máte jedinečnou možnost vidět a slyšet nejrůznější talenty. Představí se zpěváci, muzikanti i tanečníci.

Přijďte, zvednete náladu nám i sobě!


Barevný týden

Barevný týdenI letos bude závěr roku ve znamení Barevného týdne pro naše žáky i učitele. Tentokrát zkoušíme trochu inovovat!

Pondělí: Mráčkovské barvy! 
Přijďte v modro-žluté kombinaci. Ať barvy našeho loga naplní i naši školu!

Úterý: Puntíky!
Puntík sem, puntík tam! Puntíků není nikdy dost.

Středa: Black & White!
Nestárnoucí módní kombinace! Přijďme v černobílé.

Čtvrtek: Bláznivé proužky!
Pravidla? Pche. Ukažme, že proužky se hodí k proužkům, oblzvláště, když se doplní proužky. Proužky od hlavy až k ponožkám!

Těšíme se, jaké blázniviny dokážeme společně vymyslet!

Rozdělení žáků do 1. tříd

Vážení rodiče. 

Do prvních tříd byli přijatí žáci rozděleni takto:

1.A - třída s matematikou Hejného, tř. uč. Zuzana Janková

924/19 ; 932/19 ; 922/19 ; 940/19 ; 912/19 ; 930/19 ; 929/19
918/19 ; 901/19 ; 915/19 ; 938/19 ; 942/19 ; 917/19 ; 916/19
937/19 ; 820/19 ; 821/19 ; 817/19 ; 814/19 ; 816/19 ; 822/19
810/19 ; 803/19 ; 840/19 ; 841/19 ; 945/19

1.B - tř. uč. Alžběta Martinová

903/19 ; 925/19 ; 906/19 ; 939/19 ; 911/19 ; 907/19 ; 936/19
927/19 ; 919/19 ; 825/19 ; 802/19 ; 823/19 ; 806/19 ; 827/19
808/19 ; 804/19 ; 838/19 ; 842/19 ; 801/19 ; 819/19 ; 818/19
826/19 ; 831/19 ; 836/19 ; D107/19

1.C - tř. uč. Lenka Němcová

947/19 ; 946/19 ; 914/19 ; 931/19 ; 928/19 ; 941/19 ; 926/19
815/19 ; 933/19 ; 905/19 ; 936/19 ; 934/19 ; 904/19 ; 948/19
908/19 ; 813/19 ; 829/19 ; 828/19 ; 834/19 ; 139/19 ; 807/19
832/19 ; 811/19 ; 835/19 ; 812/19 ; 824/19

2. 9. 2019 se sejdeme v 8:30 před vstupem B, kde dojde k slavnostnímu přivítání. Celý program bude trvat do max. 10:30. 


Florbalový kroužek

Florbalový kroužekJsme vždy velice hrdí, když se k nám naši absolventi vrací, třeba jako lektoři kroužků. A i to je případ kroužku florbalu, který letos bude u nás v rámci kroužků realizovat Floorball Academy.

Informace naleznete v sekci kroužky, letáčky dostanou dnes žáci ve třídách a lektor osobně řekne další detaily na zítřejší Radě rodičů. 

Přihlašovat se můžete ale už teď.

Sekce kroužky:
https://www.mrackova.cz/stranka-krouzky-117

Leták:
https://www.mrackova.cz/filedata/203.pdf

Kroužky 2019/2020

 

KROUŽEK

TERMÍN

VEDOUCÍ

1

Keramika 0. až 3. třída

úterý 13:45 - 14:45 Mervínská 

2

Keramika starší

úterý 15:00 - 16:00 Mervínská 
3 Angličtina 1. třída úterý 12:30 - 13:30Špalová 

4

 Angličtina 1. třída

středa 12:45 - 13:45 Lněničková 
6 Angličtina 2. třídastředa 13:45 - 14:45 Lněničková 

7

 Angličtina 2. třída

čtvrtek 12:30 - 13:30 Špalová 

11

 Kresba, malba, grafika 
6. až 9. třídy

 středa 14:15 - 15:45Filcíková 

12

Anglická konverzace 4. až 6. třída

pondělí 14:00 - 15:00 Adamec 

14

 Anglická konverzace 4. až 6. třída
(pokud se naplní předchozí)

úterý 14:00 - 15:00 Adamec 

15

Kreativní sportování 7. třídapondělí 15:00 - 16:00 Vágnerová 

16

Internet
(volný přístup pro žáky)
středa 14:00 - 16:00Šuslík

Ceny:

Keramika 1600 Kč/pololetí
Ostatní 800 Kč/pololetí
Internet je zdarma. 

Platby: 

Středa 25. 9. 2019 od 7:00 do 9:00
Čtvrtek 26. 9. 2019 od 7:30 do 9:00

Platba probíhá pouze osobně a pouze v hotovosti ve výše uvedených termínech. Předchozí rezervace nejsou možné.    

Kroužky začínají od 1. října.     

SEZNAM všech kroužků, vlastních u vedených externisty.

Vyjádření ke stávce 6. 11. 2019

Vážení rodiče.

Na středu 6. 11. vyhlásily odbory stávku ve školách v České republice. Naše škola se do této stávky oficiálně nezapojuje. Našim pedagogům jsme samozřejmě umožnili se svobodně rozhodnout, zdali do stávky vstoupí nebo ne. Škola však zůstane otevřená a pro Vás se nic nemění, o děti bude v každém případě postaráno. 

Ondřej Lněnička, ředitel

Školní družina 13. 11. 2019

Z organizačních důvodů je na tento den změna v odděleních ŠD.

Ranní a večerní ŠD bude ve společenské místnosti, vstup vchodem "C"

Oddělení II (vych. Švandová - 2.B + část 3.B)
Oddělení III (vych Kellnerová - 1.C + část 3.B)
Oddělení IV (vych. Kovaříková - 3.C + část 3.B)
Oddělení V (vych Lišková Mahlerová - 2.C + část 3. B)
Tato oddělení nebudou ve svých družinách. Vyzvedávání těchto žáků bude v době po obědě až do 17:30 vchodem "C"

Děkujeme za pochopení

Pozvánka na vystoupení sborů!

Naše sbory Mráček a Sluníčko vystoupí hned na úvod programu, tedy v 15:30. Srdečně Vás zveme!


Konec šk. roku

Konec šk. rokuVážení žáci, vážení rodiče.


Chtěli bych Vám moc poděkovat za vstřícnost a trpělivost v tomto uplynulém specifickém školním roce a popřát Vám mnoho nabíjejících letních dnů, sposuty odpočinku a co nejkrásnější léto. 

Těšíme se opět 1. září, snad již v lepších časech. 

Kolektiv ZŠ profesora Švejcara v Praze 12 Provoz školy o letních prázdninách:

Provoz školy o letních prázdninách:Každý všední den od 8:00 do 12:00.

Vstup vchodem C a zazvonit na vrátnici školy.

Rozdělení žáků do 1. tříd

Rozdělení žáků do 1. tříd

Vážení rodiče. 

do prvních tříd byli přijatí žáci rozděleni takto:


1.A - třída s matematikou Hejného, tř. uč. Ivana Veselá

801/20; 809/20; 811/20; 819/20; 823/20; 827/20; 834/20;
840/20; 845/20; 851/20

902/20; 909/20; 912/20; 917/20; 923/20; 925/20; 927/20;
928/20; 930/20; 934/20; 935/20; 936/20; 938/20; 947/20;
949/20; 952/20


1.B - tř. uč. Lenka Špalová

802/20; 806/20; 808/20; 813/20; 814/20; 817/20; 818/20;
822/20; 836/20; 835/20; 838/20; 848/20

904/20; 905/20; 907/20; 913/20; 914/20; 920/20; 922/20;
926/20; 933/20; 958/20; 961/20


1.C - tř. uč. Lenka Raušová

804/20; 805/20; 810/20; 815/20; 816/20; 820/20; 824/20;
825/20; 826/20; 829/20; 830/20; 837/20

906/20; 910/20; 911/20; 915/20; 916/20; 919/20; 921/20;
929/20;  932/20; 960/20; 962/20


Průběh prvního dne pro prvňáčky

Průběh prvního dne pro prvňáčkyProgram prvního školního dne pro prvňáčky, korigovaný manuálem MŠMT.

8:25: sraz u vstupu "B", kde se prosím sdružujte po třídách ve vyznačených prostorech 
8:30: krátké úvodní přivítání 
8:35: odchod po třídách s vyučující, asistentkou a vychovatelkou do tříd

Následuje program ve třídě/družině střídavě pro rodiče a děti.
Konec předpokládáme do 10:00
Následně si žáky odvedete domů, nebo mohou zůstat ve třídě a následně v družině. 

Dospělý doprovod prosíme zúžit na 2 dospělé osoby na žáka a mějte na ústech a nose roušku po celou dobu pohybu před školou a ve škole (žáci nemusí).

UZAVŘENÍ ŠKOLY - AKTUALIZOVÁNO 10:37, 8.9.2020

UZAVŘENÍ ŠKOLY - AKTUALIZOVÁNO 10:37, 8.9.2020Aktuálně:

Aktuálně jsme oficiálně uzavřenou školou z rozhodnutí MŠMT z důvodu karanténního opatření. Uzavření je platné od 1. 9. do 9. 9. 2020 včetně.

Information in other languages:

 vlajka vietnam        vlajka ruskoŠkolní rok zahájíme ve čtvrtek 10. 9. v 8:00 (první třídy v 8:30 před školou, vstup B, platí níže uvedený program).
V rámci testovacího provozu jídelny (opatření MŠMT) předpokládáme, že jednotlivé ročníky budou končit cca podle níže uvedeného rozpisu. Prosíme o trpělivost s případným zpožděním, nařízení MŠMT pro jídelny zpomalí výdej, budeme se tak snažit poprvé systém "odchytat" za plného provozu. Děkuji.

První stupeň: do 11:40 (1. až 3. ročníky), do cca 12:15 (4. a 5. ročníky)
Druhý stupeň: do 12:35

Družina:
Školní družina od čtvrtka 10. 9. funguje v běžném provozzu, tedy 6:30 až 17:30

Od pátku 11. 9. pokračujeme dle rozvrhu. 

Ošetřovné: Formulář na Ošetřovné máte v příloze zprávy v Komens, případně piště na email lnenicka@mrackova.cz. Ošetřovné se řídí podle těchto instrukcí: https://www.mpsv.cz/osetrovne

Zpátky do školy!

Zpátky do školy!Hurá! Děti jsou pět ve škole. Máme z toho obrovskou radost a doufáme, že vše co nejdéle vydrží beze změny. 

Od pátku 11. 9. jedeme podle rozvrhu s tím, že třídy 2. stupně, co končí 6. hodinu, využijí tuto na poklidý oběd. Klíčky od skříněk obdrží děti ve středu.

Prosíme o trpělivost, pokud se žák opozdí z oběda. Dnes jsme poprvé otestovali systém a vypadá to, že vše šlo dobře. Bude chvíli trvat, než si vše "sedne" a my vychytáme eventuality. 

Děkujeme.

Nástěnka

Novinky

Plánovaná ředitelská volna na šk. rok 2022/23

pátek 29. 9. 2023
úterý 2. 4. 2024
pondělí 6. 5. a úterý 7. 5. 2024
Telefon:+420 241 761 138,+420 241 762 533, E-mail: mrackova@mrackova.czFacebook ZŠ Mráčkova Základní škola profesora Švejcara v Praze 12, Mráčkova 3090/2143 00, Praha 4-Modřany

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy